1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pınarbaşı'ndan Altın Akbulut'tan Gümüş Madalya

Pınarbaşı'ndan Altın Akbulut'tan Gümüş Madalya

Pınarbaşından Altın Akbuluttan Gümüş Madalya
A+A-

Sakarya'da yapılan Büyükler Türkiye Karate Şampiyonası'nda Erzurum'dan Necati Pınarbaşı birinci olurken, Aydan Akbulut ikinci oldu. Türkiye Karate Federasyonu Faaliyet Programında yer alan ve Sakar

Sakarya'da yapılan Büyükler Türkiye Karate Şampiyonası'nda Erzurum'dan Necati Pınarbaşı birinci olurken, Aydan Akbulut ikinci oldu.
Türkiye Karate Federasyonu Faaliyet Programında yer alan ve Sakarya'da yapılan Büyük Erkekler ve Büyük Bayanlar Türkiye Karate Şampiyonası'nda Erzurum Çelebispor'dan Necati Pınarbaşı kumite müsabakalarında birinci olarak altın madalya kazandı. Aydan Akbulut ise ikinci olarak gümüş madalya elde etti. Sakarya Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda yapılan şampiyonada Tatamiye çıkan Erzurum Çelebisporlu Necati Pınarbaşı, finalde Haldun Alagaş gibi tecrübeli bir rakibini mağlup ederek Türkiye Şampiyonu oldu. Erzurum Çelebispor'un bayanlardaki en büyük madalya umudu Aydan Akbulut ise final maçını kaybederek ikinci oldu. Türkiye'den 400 dolayında sporcunun yarıştığı Büyükler Türkiye Karate Şampiyonası'na Antrenör Ahmet Çelebi nezaretinde giden Erzurum kafilesi'nde Necati Pınarbaşı'nın şampiyon olması, Aydan Akbulut'un ise Türkiye ikincisi olması şehirde ve spor severler arasında büyük bir sevinç yaşattı. Antrenör Ahmet Çelebi, "Türkiye'nin en elit karatecilerinin yarıştığı Türkiye şampiyonası'nda bir şampiyonluk, bir de ikincilik derecesi elde ettiğimiz için çok mutluyum. Tüm sporcularımı tebrik ediyorum" dedi.
(ERZ-AA-Y)

28.01.2013 13:33:14 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT