1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Peynirci ve Kasaplar Çarşısında Ürünler Artık Açıkta Satılmayacak

Peynirci ve Kasaplar Çarşısında Ürünler Artık Açıkta Satılmayacak

Peynirci ve Kasaplar Çarşısında Ürünler Artık Açıkta Satılmayacak
A+A-

Van Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, Peynirciler ve Kasaplar Çarşısı’nı denetleyerek, tüm ürünlerin kapalı olarak muhafaza edilerek satılmasını kararlaştırdı.


Van Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, kent merkezinde bulunan Peynirciler ve Kasaplar Çarşısı’nı denetledi. Zabıta ekipleri tarafından kısa bir süre önce çarşı içerisinde bulunan esnafların tamamı ile görüşerek açık bir şekilde satışa sundukları ürünlerin bundan sonra kapalı derin dondurucular içerisinde bulundurulmasını isteyerek kapalı bir şekilde satışa sunulması istenmişti. Zabıta ekipleri ile esnaflar arasında yapılan görüşmelerin ardından daha önce açık bir şekilde satışa sunulan ürünler artık kapalı derin dondurucular içerisinde bulundurularak satışa sunulacak. Başlatılan uygulama ile beraber satılan ürünler bundan sonra daha temiz ve hijyenik bir şekilde müşteriye sunulacak. Belediye ayrıca günlük olarak düzenli bir şekilde peynirciler çarşını yıkayacak.
Yapılan denetimlerden sonra bir açıklama yapan Zabıta Müdür Yardımcısı Zeynep Karakoyun, halkın güvenli ve sağlıklı bir şekilde alışveriş yapmasını esas aldıklarını belirterek, periyodik olarak yapılan denetimlerin bu anlayışın güvencesi olduğunu söyledi. Karakoyun, "Zabıta denetim ekipleri olarak 7/24 aralıksız halkımıza hizmet vermeye çalışıyoruz. Esnafımızın da belirtilen kurallara uyması memnuniyet vericidir. Belediye olarak denetimlerimize aralıksız devam ederek halkımızın güvenli, sağlıklı ve hijyenik bir şekilde alışveriş yapmasını sağlamak içinde elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

1 Yorum