1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Peygamber Sevgisi Salona Sığmadı

Peygamber Sevgisi Salona Sığmadı

Peygamber Sevgisi Salona Sığmadı
A+A-

Sarıçam Belediyesi "Mutluluğumuzu Paylaşalım" konulu konferans düzenledi. İlahiyatçı, yazar Ömer Döngeloğlu, konferansta peygamberimizin hayatını anlattı. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı ta

Sarıçam Belediyesi "Mutluluğumuzu Paylaşalım" konulu konferans düzenledi. İlahiyatçı, yazar Ömer Döngeloğlu, konferansta peygamberimizin hayatını anlattı.
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Asım Savaş Spor Salonunun da düzenlenen konferans Buruk İstiklal Cami İmamı Ramazan Özen'in Kuranı Kerim okuması ile başladı. Semazen ekibi tarafından sunulan gösteri ise beğeni topladı.
Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, programın açış konuşmasında, "Bugün bu etkinlikle bizi yalnız bırakmayan ve salonumuzu dolduran Sarıçamlı kardeşlerime teşekkür ediyorum. Demek ki Sarıçamlı hemşerilerimiz bu tür etkinliklere karşı özlem duyuyor. Biz de bundan böyle her ay bir güzellikle sizleri buluşturacağız. Bunun ilkini Mart ayı içinde Çanakkale Şehitlerini anma haftası nedeniyle bir etkinlik düzenleyeceğiz. Bu ülkenin ve bu toprakların nasıl vatan olduğunu nasıl kurtarıldığını bir kez daha yaşayacağız. Yine nisan, haziran, temmuz, ağustos, eylül ve ekim aylarında da çeşitli etkinliklerimiz olacak" dedi.
Konferansın konuşmacısı Ömer Döngeloğlu ise her gittiği yerde salonları dolduruyor. sadece peygamberimizi anlattığını ifade ederek, "Onu öğrenmek, tanımak için bu salonları dolduran insanlar peygamber aşığı olduğunun bir göstergesidir" diye konuştu.
Daha sonra peygamberimizin dünyaya gelmesi, süt anneye verilmesi babasının ölümü üzerine öksüz kalması, annesini 6 yaşında kaybetmesi ve yetim kalması, anne babasının ölümü, dedesi ve amcası tarafından büyütülmesi, çocuklukta yaşadığı yokluk, yoksulluk ve çile dolu hayatını aktaran Döngeloğlu, şöyle devam etti:
"Peygamberimizin aile hayatı, arkadaş ve dostlarına verdiği önem hepimiz için ibret ve ders alınacak örneklerle dolu. O hiçbir zaman için insanları hatalarından dolayı çizmedi. Kırıldı kırmadı. Üzüldü üzmedi. Üç günden fazla kimseye küsmedi. Yokluk ve yoksulluğu iliklerine kadar yaşadı ancak isyan etmedi. Vefalı insandı. Kendisine 8 yaşında kapısını açan ve çocukları gibi önem veren Amcası Ebu Talibin eşi Fatıma'ya duyduğu saygıyı onun ismini kızana vererek gösterdi. Öldüğünde Hz. Ali'den bile daha çok üzüldü."
Tanınmış sanatçılardan Ahmet Kemal tarafından söylenen ezgi, marş ve ilahiler ile program sona erdi.
(ADN-Y)

19.02.2013 11:10:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT