1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. PEYGAMBER SEVDALILARINDAN BAYRAMLAŞMA

PEYGAMBER SEVDALILARINDAN BAYRAMLAŞMA

PEYGAMBER SEVDALILARINDAN BAYRAMLAŞMA
A+A-

Peygamber Sevdalıları Platformu Van İl Koordinatörlüğü, düzenlediği kitlesel bayramlaşma etkinliğine çok sayıda vatandaş katıldı.


Hz. Ömer Camisi avlusunda ikindi namazından sonra yapılan kitlesel bayramlaşmaya sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kanaat önderleri ve vatandaşlar katıldı. Tahlil tekbirleri ve ilahiler eşliğinde büyük bir sevinçle birbirlerinin bayramını kutlayan Vanlılar, sıraya girerek büyük bir halka oluşturdu. Etkinlikle ilgili açıklamada bulunan Peygamber Sevdalıları Platformu Van İl Koordinatörlüğü Sekreteri Ferhat Aköz, Peygamber Sevdalıları Platformu olarak geleneksel yapılan bayramlaşma programına halkın gösterdiği ilginin güzel olduğunu belirterek, “Nasıl ki hüzünlerimiz paylaşıldıkça azalırsa, biz inanıyoruz ki sevinçler de paylaşıldıkça artar. Allah'ın izniyle bu tür programları daha güzel günlerde ve daha güzel bir şekilde yapmayı hedefliyoruz" dedi.


Vatandaşlar ise, bu tür etkinliklerin halkın kaynaşmasını sağladığını belirterek, “İnsanların birbiriyle kaynaşıp bayramlaşması çok güzel bir duygu. Bu gibi programlar sayesinde bayramda göremediklerimizi de görüyoruz. Lakin gönül isterdi ki, Türkiye’deki bu güzellik, Afganistan'da, Mısır'da, Suriye'de, Irak'ta ve tüm Müslümanlar arasında olsun. Ümmet vahdette buluşsun. Tüm fitnelerden uzak dursun isteriz. Temennimiz, tüm Müslümanların birlik ve beraberlik içinde olmasıdır. Allah, böyle sevinçli bayramları tüm İslam âlemine yaşatsın" şeklinde temennilerini ifade ettiler.

A+A-

HABERE YORUM KAT