1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Peşmerge Güçleri IŞİD'e Büyük Darbe Vurdu 80 Militanını Öldürdü!

Peşmerge Güçleri IŞİD'e Büyük Darbe Vurdu 80 Militanını Öldürdü!

Peşmerge Güçleri IŞİD'e Büyük Darbe Vurdu 80 Militanını Öldürdü!
A+A-

Peşmerge güçleri, Kerkük'te IŞİD'in elindeki köyü kuşattı. Öte yandan Irak'ın Selahaddin ilinde 80 IŞİD militanının öldürüldüğü öğrenildi.


Dibis Kaymakamı Abdullah Nurettin, Peşmergenin,  Dibis nahiyesinin 17 kilometre kuzeyindeki Harabe Ru köyündeki IŞİD militanlarını  kuşattığını ve bölgedeki çatışmaların devam ettiğini söyledi. Çatışmaların  ardından bölgeye takviye güvenlik gücü gönderildiğini aktaran Nurettin, ölü ve  yaralı sayısı hakkındaki bilginin henüz ellerine ulaşmadığını kaydetti.

80 IŞİD MİLİTANI ÖLDÜRÜLDÜ
Suriye'de "Fırat Volkanı" adlı ortak operasyon birimi ile terör örgütü IŞİD arasındaki çatışmalarda son 24 saatte 80 IŞİD militanının öldürüldüğü öne sürüldü.

IŞİD ile mücadele için kurulan "Fırat Volkanı" adlı birimden yapılan yazılı açıklamada, "Oluşumun çatısı altındaki grupların, son 24 saatte en az 80 IŞİD militanını öldürdüğü, örgüte ait 5 aracı imha ettiği" belirtildi.

Halk Savunma Birlikleri'nden (YPG) yapılan açıklamada ise çatışmalarda 86 IŞİD üyesinin öldürüldüğü, IŞİD'e karşı savaşan 16 kişinin hayatını kaybettiği kaydedildi.

"Fırat Volkanı" adlı ortak operasyon birimi, Tevhid Tugayı'nın doğu kanadı, Rakka Devrimciler Tugayı, Cihad Fi Sebilillah Tugayı, Kuzey Güneşi Tugayı, Umenau'r-Rakka Tugayı, Cerablus Seriyyeleri, Kassas Ordusu, Kürt Cephesi, Halk Savunma Birlikleri (YPG), Kadın Savunma Birlikleri (YPJ) gruplarından oluşuyor.Birim, Rakka, Menbec, Cerablus, Kara Kozak ve Sareyn gibi bölgelerin IŞİD'den geri alınması için mücadele ediyor.

ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait savaş uçakları ise zaman zaman IŞİD mevzilerini bombalıyor.aa

A+A-

HABERE YORUM KAT