1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Personel Takım Ruhunu Öğrendi

Personel Takım Ruhunu Öğrendi

Personel Takım Ruhunu Öğrendi
A+A-

OMÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hasan Gül, Atakum Belediyesi personeline "Takım Ruhu Nasıl Oluşturulur" konulu seminer verdi. Atakum Belediyesi t

OMÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hasan Gül, Atakum Belediyesi personeline "Takım Ruhu Nasıl Oluşturulur" konulu seminer verdi.
Atakum Belediyesi tarafından personelin gelişimine yönelik düzenlenen eğitimler kapsamında verilen seminerde konuşan Yrd. Doç. Dr. Hasan Gül, "Fen bilimlerinde bir mutlaklık vardır. Örneğin dünyanın neresine giderseniz gidin 2 2=4 eder. Ama sosyal bilimlerde bir kavram bolluğu vardır. Bu nedenle 'takım' kavramını 1. ortak değerler, çerçeveler içerisinde belirli süreler içinde bir amacın bir görevin yerine getirilmesi için çaba sarf edenlerdir. 2. ortak bir vizyonu paylaşan, o vizyonun gerçekleşmesi için çaba sarf eden az ya da çok insanlar topluluğudur. 3. farklı yeteneklere sahip insanların, ulaşılmak istenilen amaç için birbirleri ile koordineli bir şekilde o amaç için çaba sarf etmesidir. Yani özetlersek, takım ortak bir amaç ve ortak bir performans hedeflerine kitlenmiş, sorumlu olduğu faaliyet konusunda ortak yaklaşımları olan, koordineli çalışan, birbirini tamamlayan özelliklere sahip bireylerin oluşturduğu topluluktur" dedi.
(SAM-SLH-Y)

23.01.2013 17:42:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT