1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pegasus Hava Yolları'nın Zafer Havalimanı'na İlk Seferi Hüseyin Efe Kütahya

Pegasus Hava Yolları'nın Zafer Havalimanı'na İlk Seferi Hüseyin Efe Kütahya

Pegasus Hava Yollarının Zafer Havalimanına İlk Seferi  Hüseyin Efe    Kütahya
A+A-

Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak illerine hizmet veren Türkiye'nin ilk bölgesel havaalanı niteliğindeki Zafer Uluslararası Havalimanı'na, Pegasus Hava Yolları'nın ilk seferi gerçekleşti. Pegasus Hava

Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak illerine hizmet veren Türkiye'nin ilk bölgesel havaalanı niteliğindeki Zafer Uluslararası Havalimanı'na, Pegasus Hava Yolları'nın ilk seferi gerçekleşti.
Pegasus Hava Yolları'nın, açılışı 25 Kasım 2012'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan, Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak illerine hizmet veren Türkiye'nin ilk bölgesel havaalanı niteliğindeki Zafer Uluslararası Havalimanı'na, ilk seferi saat 20.20'de gerçekleştirdi.
Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan saat 20.20'de kalkış yapan PC 258 sefer sayılı Pegasus Hava Yolları'na ait uçak saat 21.15'te Zafer Havalimanı'na iniş yaptı.
Gerçekleşen seferin ardından Zafer Havalimanı'nda bir tören gerçekleştirildi. Törene Havalimanı Mülki İdare Amiri Bilal Ölmez, Zafer Havalimanı'nın işletmecisi olan IC İçtaş Zafer Bölgesel Havaalanı Yatırım İşletme A.Ş. adına Zafer Havalimanı İşletme Koordinatörü Nedim Uzunkaya ile PegasusHavayolları'nı temsilen Uçuş İşletmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nadir Kabaş ve Kurumsal İletişim ve Sponsorluklar Pazarlama Müdürü Diğdem Cengiz Gürsel katıldı.
Zafer Havalimanı İşletme Koordinatörü Nedim Uzunkaya törende yaptığı konuşmada Türk Hava Yolları'ndan sonra Pegasus'un da sefere başlamasının mutluluk verici olduğunu ifade ederek, "Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak illerine hizmet veren Zafer Havalimanı'nın, bölgenin turizmi başta olmak üzere ekonomik gelişiminde önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz. Özellikle termal kaynak yönünden Avrupa'nın ikinci ve dünyanın da yedinci önemli merkezi olan bölgenin büyük bir potansiyeli var ve uçuş başlatan her havayolu şirketi bu potansiyelin daha iyi değerlendirilmesine katkı sağlıyor ve sağlamaya devam edecek. Zafer Uluslararası Havalimanı olarak tüm havayolu şirketlerini Zafer Havalimanı'na uçmaya davet ediyoruz" dedi.
Pegasus Hava Yolları Uçuş İşletmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nadir Kabaş, "Pegasus Hava Yolları olarak, Türkiye'nin ilk bölgesel havalimanı olan Zafer Havalimanı'na uçmaya başlamaktan çok mutluyuz. Afyonkarahisar, Uşak ve Kütahya'ya aynı uzaklıkta olan bu havalimanı sayesinde bütün bölgeye hizmet vermeyi hedefliyoruz. Zafer Havalimanı'na haftada 4 kez gerçekleştireceğimiz seferlerle bölgeyi yurt içinde 10 yurt dışında 24 noktaya uçuracağız" diye konuştu.
Pegasus Hava Yolları, Zafer Havalimanı'nı 16 ülkeye, toplam 34 noktaya bağlıyor
Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan haftanın dört günü, Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri 20:20'de; Zafer Havalimanı'ndan Pazartesi, Salı, Perşembe, Cumartesi günleri saat 08:00'de gerçekleştirilecek seferler sayesinde Pegasus misafirleri Zafer Havalimanı'ndan İstanbul aktarmalı olarak yurt içinde 10; yurt dışında 24 noktaya uçuruyor.
(EFE-

18.01.2013 13:43:35 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT