1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pazarpark'ta Alışveriş Başladı

Pazarpark'ta Alışveriş Başladı

Pazarparkta Alışveriş Başladı
A+A-

Osmangazi Belediyesi tarafından inşa edilen Bursa'nın en modern kapalı pazar yeri olan Çarşamba Pazarpark'ta alışveriş başladı. Geçen hafta çekilen kuraların ardından bu hafta ilk kez modern kapalı

Osmangazi Belediyesi tarafından inşa edilen Bursa'nın en modern kapalı pazar yeri olan Çarşamba Pazarpark'ta alışveriş başladı.
Geçen hafta çekilen kuraların ardından bu hafta ilk kez modern kapalı pazar alanında açılan semt pazarında hem esnaf, hem de vatandaşlar konforlu alışveriş keyfiyle tanıştı. Bursa'da alışveriş anlayışının değiştirecek olan Osmangazi Belediyesi kapalı pazar alanları peş peşe hizmete vermeye başlıyor. Akpınar Yaşam Merkezi ve Çiftehavuzlar Fatih Yaşam Merkezi bünyesindeki pazar alanlarının ardından Osmangazi Belediyesi'nin en büyük yatırımı olan Çarşamba Pazarpark'taki kapalı pazar alanı da kapılarını alışveriş için Bursalılara açtı.
197 esnafın tezgâh açtığı Pazarpark'la birlikte yıllardır sokak pazarında karda çamurda, sıcakta büyük güçlük çeken vatandaşlar ve esnaf konforlu alışveriş imkânına kavuştu. Kar yağışı altında ilk kez kurulan Çarşamba Pazarı'nda vatandaşlar ve esnaf zahmetsiz konforlu ve modern alışverişin tadını çıkarmaya başladı. Kar yağışı ve rüzgârdan etkilenmeden alışveriş yapan vatandaşlar Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve belediye yönetimine teşekkür ederken, yıllardır sokak yaparında çektiklere çileye dem vurdu ve aynı imkânların diğer mahallelere de sunulması dileğinde bulundu. Geniş ferah ortamı, düzenli ve kontrollü yerleşimi, güvenli giriş çıkış ve alışveriş imkânı ile rüya gibi bir tesisin halkın istifadesine sunulduğunu dile getiren vatandaşlar, artık pazar alışverişinin çile değil bir zevk haline geldiğini dile getirdi.
Geçen hafta çekilen kuraların ardından modern kapalı pazar alanındaki yeni yerlerinde ilk kez tezgâh açan esnaf büyük bir heyecan ve mutluluk yaşadı. Yıllardır hizmet verdikleri sokak pazarının kaldırılmasıyla birlikte yeni modern ve kullanışlı pazar alanındaki yerlerine taşınan pazarcı esnafı, yeni tesisin hem, kendilerine hem de alışveriş yapan vatandaşlara büyük bir rahatlık ve kolaylık sağladığını ifade etti.
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'a teşekkür eden pazarcı esnafı, Osmangazi'de üst üste açılan kapalı pazar yerleriyle birlikte hem daha sağlıklı ve modern alışveriş imkânına kavuştuklarını, hem de vatandaşların rahat rahat pazar alışverişini yaptığını söyledi.
Osmangazi Belediyesi tarafından inşa edilen ve belediye tarihinin hacim olarak da maliyet olarak da en büyük projesi olan Çarşamba Pazarpark bünyesinde yer alan kapalı pazar alanında 197 tezgâh yer alıyor. Sebze ve meyve bölümünün yanı sıra Bursa'nın en modern balık pazarını da bünyesinde bulunduran Pazarpark'ta haftanın iki günü pazar ve çarşamba günlerinde pazar kuruluyor.
Öte yandan Osmangazi Belediyesi ilk pazarda vatandaşlara ve esnafa sıcak salep ikram etti.
(MŞ)

10.01.2013 15:32:40 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT