1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pazar Esnafına Hal Kanunu Anlatıldı

Pazar Esnafına Hal Kanunu Anlatıldı

Pazar Esnafına Hal Kanunu Anlatıldı
A+A-

Kastamonu Valiliği ve Kastamonu Ticaret İl Müdürlüğü tarafından 5957 sayılı Hal Kanunu'nun daha koordineli uygulanmasını sağlamak için bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Kastamonu Belediyesi'nde

Kastamonu Valiliği ve Kastamonu Ticaret İl Müdürlüğü tarafından 5957 sayılı Hal Kanunu'nun daha koordineli uygulanmasını sağlamak için bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Kastamonu Belediyesi'nde gerçekleştirilen toplantıda sebze ve meyve satıcılarına, yeni Hal Kanunu olarak bilinen, "5957 Sayılı Sebze ve Meyveler İle Yeterli Arz ve Talep Derinliği Bulunan Diğer Malların Ticaretinin Düzenlenmesi Hakkında Kanun"un bilgilendirme eğitimleri verilmeye başlandı.
Ticaret İl Müdürü Sefa Özata, 5957 sayılı hal kanunun sebze ve meyve ticaretini yeniden düzenlediğini belirterek, köklü değişikliklerin yapıldığını ifade etti.
İç Ticaret Genel Müdürlüğü Haller Müdürü Adnan Benli, yeni kanunun büyük kazanımlar sağlayacağını söyledi. Konuşmaların ardından Pazar esnafına, yeni hal kanunu hakkında bilgi verildi.
(Vİ-SA)

31.01.2013 17:41:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT