1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Payamlı Köyünde Yanan Ağaçların Yerine Yeni Fidanlar Dağıtıldı

Payamlı Köyünde Yanan Ağaçların Yerine Yeni Fidanlar Dağıtıldı

Payamlı Köyünde Yanan Ağaçların Yerine Yeni Fidanlar Dağıtıldı
A+A-

Güzelbahçe'nin Payamlı köyünde geçtiğimiz yıl meydana gelen yangında tarım alanları zarar gören köylülere 12 bin adet zeytin, bin adet badem fidanı dağıtıldı. İzmir İl Özel İdaresi ile işbirliği yap

Güzelbahçe'nin Payamlı köyünde geçtiğimiz yıl meydana gelen yangında tarım alanları zarar gören köylülere 12 bin adet zeytin, bin adet badem fidanı dağıtıldı.
İzmir İl Özel İdaresi ile işbirliği yapan Güzelbahçe Belediyesi, Ödemiş'in Ovakent Beldesi'ndeki üretici kooperatiflerinden 12 bin adet zeytin ve bin adet badem fidanı temin etti. Özel İdare'nin katkılarıyla satın alınan fidanlar, geçtiğimiz yıl yaşanan yangında tarım alanları zarar gören köylülere dağıtıldı. Fidan dağıtım törenine Güzelbahçe Kaymakamı Mehmet Ünlü, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, İl Genel Meclis Üyeleri Atilla Çelikkesen ve Emre Özer ile Muhtar Levent Çetin katıldı.Kaymakam Ünlü ve Başkan İnce vatandaşlara fidanları dağıttıktan sonra yaptıkları açıklamada şöyle dedi: "Amaç yanan zeytin ve bağların Payamlı'ya kazandırılmasıdır. Payamlı'nın geçim kaynağı zeytin ve üzümdür. Katkılarından dolayı valimize ve il genel meclis üyelerine teşekkür ediyoruz."
(AÖK-AH-Y)

02.02.2013 12:39:58 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT