1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Patrıotlara Tepki İçin Yürüyecekler

Patrıotlara Tepki İçin Yürüyecekler

Patrıotlara Tepki İçin Yürüyecekler
A+A-

Saadet Partisi Bursa Teşkilatı, patriot füzelerine tepki için İskenderun'da yapılacak 'Biz Geliyoruz, Patriotlar Gelmesin Yürüyüşü'ne katılacak. Saadet Partisi Osmangazi İlçe Başkanı Gökhan Gerçek,

Saadet Partisi Bursa Teşkilatı, patriot füzelerine tepki için İskenderun'da yapılacak 'Biz Geliyoruz, Patriotlar Gelmesin Yürüyüşü'ne katılacak.
Saadet Partisi Osmangazi İlçe Başkanı Gökhan Gerçek, Türkiye'ye yerleştirilmek istenen Patriot füzelerinin kirli ve tehlikeli oyunun bir parçası olduğunu savundu. Türkiye'de 28 NATO üssü bulunduğunu hatırlatan Gerçek, Malatya'ya İsrail'i korumak için füze kalkanı yerleştirilmesini istemediklerini kaydetti. Patriotlar dolayısıyla Kahramanmaraş'a Alman, Adana'ya Hollanda ve Gaziantep'e ise Amerikan askerlerinin geleceğini ifade eden Gerçek, Bursalıları İskenderun'da yapılacak yürüyüşe katılmaya davet etti. Gerçek, "NATO barış için değil, İslam ülkelerini birbirleriyle savaştırmak için getiriliyor. NATO'nun Patriot'una ihtiyacımız yok. İktidar ve muhalefet partileri bu konuda ilgisiz. Saadet Partisi olarak Edirne'den Kars'a kadar bütün ülke sathında harekete geçeceğiz. 'Biz geliyoruz, Patriotlar gelmesin' diyerek büyük bir yürüyüş başlatacağız. Tarihimize ve ecdadımıza yakışır bir direnişe başlıyoruz. Yürüyüşümüz, 20 Ocak 2013 Pazar günü Patriot füzelerinin indirileceği İskenderun Limanı'nda 'büyük buluşma' ile sona erecek" ifadelerini kullandı.
Grup, basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldı.
(YS-MŞ-GS-Y)

16.01.2013 12:19:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT