1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Patnos'ta Bilgi Yarışması

Patnos'ta Bilgi Yarışması

Patnosta Bilgi Yarışması
A+A-

Ağrı'nın Patnos ilçesinde 'İlköğretim Okulları Arası Bilgi Yarışması' düzenlendi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen yarışma Patnos YBO çok amaçlı salonunda yapılırken, öğrenciler b

Ağrı'nın Patnos ilçesinde 'İlköğretim Okulları Arası Bilgi Yarışması' düzenlendi

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen yarışma Patnos YBO çok amaçlı salonunda yapılırken, öğrenciler birinci olmak için ter döktüler. Elemelerden sonra kalan 9 ilköğretim okulunun 3'er kişilik takımlarla mücadele ettiği yarışmada 10'ar puandan 21 soru soruldu. Sorular sonunda 150 puan alan Tes-İş İlköğretim Okulu ile Kerem Şahin İlköğretim Okulu, eşitlik bozulmadığı için yedek sorulara geçtiler. Sorulan 17'nci sorunun sonunda Tes-İş İlköğretim Okulu birinci olurken, Kerem Şahin İlköğretim Okulu ikinci ve ev sahibi Patnos YBO üçüncü oldu. Yarışmada birinci olan Teş-İş İlköğretim Okulu öğrencilerine Patnos Kaymakamı Üzeyir Yılmaz tarafından birer çift ayakkabı verildi. Yarışmada ikinci ve üçüncü olan okulların ödülleri de Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Fatih Işık tarafından verildi.

Bilgi yarışmasına İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Eskin, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
(FY-Yİ-Y)

21.01.2013 12:28:47 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT