1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Patlamada parça tesirli bomba şüphesi!

Patlamada parça tesirli bomba şüphesi!

Patlamada parça tesirli bomba  şüphesi!
A+A-

HDP mitingi sırasında meydana gelen patlamaların ardından Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekipleri bölgede inceleme başlattı.


Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekipleri, patlama bölgesine güvenlik şeridi çekerek geniş çaplı inceleme başlattı. Bölgede bulunan bilyeler akıllara parça tesirli patlayıcı ihtimalini getirdi.

Diyarbakır'daki HDP mitingi sırasında meydana gelen patlamaların ardından Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekipleri bölgede inceleme başlattı.

Güvenlik şeridi çekildikten sonra geniş bir bölgede yapılan ilk incelemelerde patlamanın olduğu bölgede bilyeler bulunduğu öğrenildi. 

Patlamaya trafoya konulan bir el yapımı parça tesirli patlayıcının infilak etmesiyle gerçekleşmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

 

Diyarbakır Valiliği’nin önümüzdeki saatlerde olayla ilgili açıklama yapacağı belirtildi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI: UZMAN EKİPLER DİYARBAKIR'A GÖNDERİLDİ

İçişleri Bakanlığınca, Diyarbakır'da HDP mitingi esnasında iki ayrı noktada patlama meydana geldiği, olayda 2 vatandaşın hayatını kaybettiği, ilk belirlemelere göre 100'ün üzerinde vatandaşın da yaralandığı bildirildi.

      
Bakanlıktan, patlamaya ilişkin yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bugün, saat 17.50 sıralarında, Diyarbakır'da Hakların Demokratik Partisi (HDP) mitingi esnasında iki ayrı noktada patlama meydana gelmiş, olayda 2 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, ilk belirlemelere göre 100'ün üzerinde vatandaşımız da yaralanmıştır.

Olayla ilgili olarak Bakanlığımızca uzman ekipler derhal Diyarbakır'a gönderilmiştir. Olayın tüm yönleriyle aydınlatılması ve faillerin yakalanması için gerekli çalışmalar başlatılmıştır.

Eylemin, doğrudan demokrasimize, seçimlerin huzur ve güven ortamı içerisinde geçmesini engellemeye yönelik yapıldığı değerlendirilmektedir. Olayda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, başta aileleri olmak üzere yakınlarına sabır ve başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar dileriz."

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT