1. HABERLER

  2. SPOR HABERLERİ

  3. Passolig'de son durak AYM..

Passolig'de son durak AYM..

Passolig'de son durak AYM..
A+A-

Passolig için yapılan dava sonrası tüm gözler buraya çevrildi. Ankara adliyesinde olan Passolig'de son kararı Anayasa mahkemesi verecek.. Süper ligde uygulamaya giren Passolig'in iptal edilmesi için açılan dava Ankara Adliyesi 16. Tüketici Mahkemesi'nde g

Passolig için yapılan dava sonrası tüm gözler buraya çevrildi. Ankara adliyesinde olan Passolig'de son kararı Anayasa mahkemesi verecek.


Taraftar derneği olan TARAF-DER derneği  passolig hakkında iptal istemi için mahkemeye başvurmuştu. Ankara 16. tüketici mahkemesine görüşülen iptal davası için passolig e ihtiyarı tedbir talebi reddedilmişti.


Taraftarların istemi doğrultusunda TARAF DER derneğince passolig uygulaması için iptal davası görüşülmeye devam edildi. Taleb edilen tedbir talevi ise raddedilmişti ve konu enson anayasa mahkemesine taşınmıştı . 


Sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesi için uygulamaya sokulan Passolig için ilgili maddelerinin anayasa ve avrupa insan hakları sözleşmesi hükümlerince aykırı olduğu iddaası ile son kararı Anayasa mahkemesi verecek.

 

passo.jpg

A+A-

HABERE YORUM KAT