1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pasinlerlilerden Kızılay'a Kan Bağışı

Pasinlerlilerden Kızılay'a Kan Bağışı

Pasinlerlilerden Kızılaya Kan Bağışı
A+A-

Erzurum'un Pasinler ilçesinde Kızılay Şubesi tarafından toplanan kan bağışına Pasinlerliler büyük ilgi gösterdi. Hava sıcaklığının eksi 5 derece olduğu Erzurum Pasinler'de ilçe terminalinde Kızılay

Erzurum'un Pasinler ilçesinde Kızılay Şubesi tarafından toplanan kan bağışına Pasinlerliler büyük ilgi gösterdi.
Hava sıcaklığının eksi 5 derece olduğu Erzurum Pasinler'de ilçe terminalinde Kızılay Erzurum Şubesi tarafından açılan standa ilçe halkı büyük ilgi gösterdi. Gün boyu devam edecek olan kampanya ya ilçe halkının yanı sıra İlçe Müftülüğü personelleri de büyük destekte bulundu.
Kan vermenin önemine değinen Pasinler Müftüsü Selim Yazıcı, düzenlenen kampanya da kan vermekten mutlu olduklarını, vatandaşlarımızın kan bağışına büyük önem vermesi gerektiğini dile getiren Yazıcı, yapılan kan bağışlarıyla birçok insanın hayatın kurtarılmasına vesile olacaklarını söyledi.
Kan bağışında bulunan vatandaşlar ise "Kan vermek güzel bir duygu, insanlara yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bize" ifadelerini kullandı.
Kızılay Kan Merkezi görevlileri insanlardan kan alarak zor durumda olan insanlara yardım etmek için böyle bir çalışma yaptıklarını belirterek, "Vatandaşımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Toplumumuz kan bağışı konusunda gayet bilinçli ve duyarlı davranıyor" dedi.
(MÇ-AA-Y)

01.02.2013 15:27:01 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT