1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Paris'te Öldürülen 3 Pkk'lı Kadının Cenazesi Diyarbakır'da

Paris'te Öldürülen 3 Pkk'lı Kadının Cenazesi Diyarbakır'da

Pariste Öldürülen 3 Pkklı Kadının Cenazesi Diyarbakırda
A+A-

Paris'te öldürülen PKK'lı Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez'in cenazelerini taşıyan uçak, Diyarbakır Havaalanı'na iniş yaptı. Cenazelerin gelişi nedeniyle havaalanı etrafından geniş güve

Paris'te öldürülen PKK'lı Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez'in cenazelerini taşıyan uçak, Diyarbakır Havaalanı'na iniş yaptı.
Cenazelerin gelişi nedeniyle havaalanı etrafından geniş güvenlik önlemleri alındı. Uçağın aprona yanaşmasının ardından, kargo bölümünde bulunan cenazeler indirildi. Cenazelerin indirilmesi sırasında çok sayıda görevli uçağın önünde bekledi. Paris'te öldürülen ve aralarında PKK'nın kurucularından Sakine Cansız'ın da bulunduğu 3 kişinin cenazesinin geldiği uçakla BDP İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Genel Başkan Yardımcısı ve Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğlu, PKK'lı Sakine Cansız'ın annesi Zeynep ve babası İsmail Cansız da Diyarbakır'a geldi.
Diyarbakır Havaalanı önünde toplanan kalabalık cenazenin havaalanı dışına çıkarılmasını bekledi. Cenazelerin bulunduğu araçlar Bağlar istikametine hareket ederken, kalabalık grup da Kürtçe sloganlar atarak cenazelere eşlik etti.
Cenazelerin havaalanından alınarak Bağlar ilçesinde bulunan özel bir hastanenin morguna taşınacağı belirtildi.
(AKK-ÖZ-Y)

16.01.2013 20:53:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT