1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Paris'te 3 Pkk'lının Öldürülmesine Şırnak'tan Kınama

Paris'te 3 Pkk'lının Öldürülmesine Şırnak'tan Kınama

Pariste 3 Pkklının Öldürülmesine Şırnaktan Kınama
A+A-

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Şırnak İl Başkanlığı, basın açıklaması düzenleyerek Paris'te 3 PKK'lının öldürülmesini kınadı. BDP Şırnak İl Başkanılığı önünde düzenlenen basın açıklamasına partil

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Şırnak İl Başkanlığı, basın açıklaması düzenleyerek Paris'te 3 PKK'lının öldürülmesini kınadı.
BDP Şırnak İl Başkanılığı önünde düzenlenen basın açıklamasına partililer ile çok sayıda vatandaş katıldı. BDP adına basın açıklaması okuyan Zilan Kadın Derneği üyesi Berin Yaman, özgürlük sevdalısı üç kadının özgürlüğün kazanması inancının gelişmeye başladığı bu günlerde katledilmelerinin manidar olduğunu söyledi. Yaman, "Özgür yaşama ve çözüme düşman olanların kirli politikalarını hayata geçirmek için böylesi hain bir katliamla Kürt halkına ve Kürt özgürlük hareketine vermek istediği mesaj şudur, siz ne kadar barış ve özgürlük isterseniz isteyin bizim size reva göreceği katliamdır, tasfiyedir, ölümdür. Bu katliamdan yıllardır 24 saat boyunca Kürtleri ve kurumlarını gözetim altında tutan Fransız gizli servisi de sorumludur. Fransa'nın bu katliamı bir an önce aydınlatarak kendisini zan altından kurtarması gerekmektedir" dedi.
(CK-YRT-AKK-Y)

15.01.2013 17:11:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT