1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 'Paralelci subaylar emekli edilsin' önerisi

'Paralelci subaylar emekli edilsin' önerisi

'Paralelci subaylar emekli edilsin' önerisi
A+A-

FETÖ/PYD'nin darbe girişiminin ardından TSK'da yer alan 1994 ve sonrası devrelerdeki tüm kurmay subaylar emekli edilmesi önerisi ortaya atıldı. İşte detaylar...

Kumpas-Der Başkanı Emekli Kurmay Albay Ahmet Zeki Üçok, "1994 ve sonrası devrelerdeki tüm kurmay subaylar emekli edilsin" önerisini getirdi.

Milliyet'te yer alana habere göre, TSK da bundan sonraki aşamada yapılması gerekenleri maddeler halinde şöyle sıraladı:

-Tüm kuvvetlerde derhal tayinler yapılmalı.

-1985, 1986, 1987, 1988 devrelerinin emekli edilmelerine ilişkin çıkarılan kanunun yürürlüğü durdurularak FETÖ'nün en az bulaştığı devreler kritik birliklerde görevlendirilmeli.
-Gözaltı ve tutuklamalar nedeniyle oluşacak komuta boşluğunu doldurmak için kumpas davaları ile tasfiye edilen general, amiral, albayların istekli ve uygun olanlarının muadili devrelerinin rütbeleri ile geri dönüşleri için yasal düzenleme yapılmalı.

- Helikopterler mutlaka kontrol altına alınmalı ve silahsızlandırılmalı.
-Kara Havacılık okul ve alay komutanlığı kontrol altına alınmalı. 1994 ve sonrası devrelerdeki tüm kurmay subaylar emekli edilmeli.

-Casusluk davalarında fişlenme listesinde yer alan 1429 kişi hariç 2012-2016 yılları arasında mezun olan tüm devrelerin TSK'dan ilişiği kesilmeli.

Memurhaber

A+A-

HABERE YORUM KAT