1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Paralel Yapı'da 75 gözaltı kararı

Paralel Yapı'da 75 gözaltı kararı

Paralel Yapı'da 75 gözaltı kararı
A+A-

Erzurum merkezli 16 ilde "paralel yapı"ya yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 75 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.


Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli imzası ile internet sitesi üzerinden yapılan yazılı açıklamada, Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülmekte olan "FETÖ/PDY terör örgütüne" ilişkin soruşturma kapsamında kamuoyunun aydınlatılmasına yönelik açıklama yapıldığı belirtildi.
 
Açıklamada şöyle denildi:
 
"Erzurum ilinde faaliyet gösteren ve FETÖ/PDY'ye ait olup, bu yapıya finans sağladığı değerlendirilen U.N.Ö.E. A.Ş., A.Ö.E. A.Ş., H.Ö.E.Y. A.Ş. ve A.E. Ltd. Şti. yetkilileri ve yine bu şirketlere bağlı olarak faaliyet gösteren toplam 26 yurt yetkililerine yönelik yapılan soruşturma kapsamında elde edilen deliller neticesinde, 16 ili kapsayan operasyonda toplam 154 şüpheli hakkında işlem yapılmasına karar verilmiş olup, elde edilen delil durumuna göre bu şüphelilerden 75’i hakkında 'Nitelikli Dolandırıcılık, Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma ve Örgüte Finans Sağlamak' suçları ile ilgili olarak gözaltı kararı verilmiştir. Konu hakkındaki soruşturma devam etmektedir."

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT