1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Paralarını Alamayan İşçileri İsyan Etti

Paralarını Alamayan İşçileri İsyan Etti

Paralarını Alamayan İşçileri İsyan Etti
A+A-

Bursa'nın İnegöl ilçesinde yeni devlet hastanesi ve diş hastanesinde yaşanan bazı sıkıntılar nedeniyle inşaat çalışmalarının durmasının ardından yeni yapılan Halk Eğitimi Merkezi binasının inşaatı da

Bursa'nın İnegöl ilçesinde yeni devlet hastanesi ve diş hastanesinde yaşanan bazı sıkıntılar nedeniyle inşaat çalışmalarının durmasının ardından yeni yapılan Halk Eğitimi Merkezi binasının inşaatı da durdu.
Kemalpaşa Mahallesi Polis lojmanları mevkinde TOKİ tarafından yaptırılan Yeni Halk Eğitimi Merkezi inşaatında çalışan işçiler, paralarını alamadıkları gerekçesiyle çalışmama kararı aldı. 3 aylık ücretlerini ve sigorta yapılmadığını ileri süren inşaat ustaları ve kalfalar, mağduriyetlerinin giderilmesi konusunda AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin'den destek beklediklerini ifade etti. İnşaat ustaları, "Yaklaşık üç aydan beri ücretlerimizi alamıyoruz. Bize 'bu gün yarın' diyerek 3 ay boyunca çalıştırdılar. Ama halen ücretlerimizi ödemediler. Yüklenici firmanın yetkililerine ulaşamıyoruz. 20 işçi çalışıyor burada. Ama kimse parasını alamıyor"dediler. Kalfalar ise, firmanın sigorta yapmadığını ileri sürerek, "Üç aydan bu yana oyalıyorlar. Ne maaşımızı alabildik ne de maaşımız ödendi. Kiramız, suyumuz, banka kredi borçlarımız var ödeme yapamıyoruz" diye konuştular.
(SB)

30.12.2012 17:06:55 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT