1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Paralarını Alamayan İşçiler 6. Kata Çıktı!

Paralarını Alamayan İşçiler 6. Kata Çıktı!

Paralarını Alamayan İşçiler 6. Kata Çıktı!
A+A-

Van’da Memur-Sen konutlarında çalışan taşeron firmaya bağlı işçiler, firmadan alacaklarını tahsil edemedikleri ve işlerinin başka bir firmaya verildiği gerekçesiyle bir binanın 6. katına çıkarak sorunlarının çözülmesini istedi.


Van'daki Memur-Sen konutlarında bir taşeron firmaya bağlı olarak çalışan yaklaşık 100 işçi, maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle bir binanın önünde toplanarak, şirket yetkililerinin paralarını ödemesini istedi. Taşeron işçilerden 4'ü bir binanın 6'ncı katına çıkarak, Vali ve Van milletvekillerinin gelip sorunlarını çözmesini istedi. Çok sayıda polis ve itfaiye aracı olay yerine gelirken, işçiler ellerine meşale alarak polisin müdahalesi halinde binayı yakacaklarını ve kendilerini aşağı atacaklarını söylediler. İşçiler, çıktıkları binadaki vatandaşların da binayı terk etmelerini istedi. Polis ekiplerinin uğraşları sonucu ikna edilen işçiler, defalarca Ankara’ya gitmelerine rağmen alacaklarını tahsil edemediklerini belirterek, alacaklarının tahsil edilmemesi halinde yeni firmanın çalışmalarına izin vermeyeceklerini ve yaptıkları konutları yıkacaklarını söylediler. 


\"\"

İşçilerden Adil Güvener, AK Parti milletvekillerinden sorunu çözmelerini istedi. Elindeki belgeleri gösteren Güvener, “Burada 156 kişinin alacağı var. Bu insanların içerisinde her birisinin de 5-10 işçisi var. Bunlar mağdur olmuşlar, burada hiç kimse seyirci değil, herkes alacaklıdır” dedi. 


İşçiler, daha sonra vali ile görüşmek üzere olay yerinden ayrıldılar.

A+A-

HABERE YORUM KAT