1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Para için insanlığını satmadı

Para için insanlığını satmadı

Para için insanlığını satmadı
A+A-

Hakkârili Yasin Kurt bir banka ATM’sinde unutulan 2 bin lira ve banka kartını sahibine ulaştırılması için polise teslim ederek unutanlara insanlığı hatırlattı

Hakkâri'de bir esnaf, ATM'de unutulan 2 bin lira ve banka kartını sahibine ulaştırılması için polise teslim etti. Yasin Kurt, Cumhuriyet Caddesi'ndeki bir bankaya ait ATM'ye gitti. ATM'nin para verme bölümünde 2 bin lira ve banka kartı unutulduğunu gören Kurt, bankanın önünde bir süre para ve kartın sahibinin gelmesini bekledi. Ancak gelen olmayınca bunları tutanak karşılığında polise teslim etti.

'GÖREVİMİ YERİNE GETİRDİM'

Duyarlılığıyla insanlık görevini yerine getirdiğini belirten Kurt, "Kartımı bankamatiğe yerleştirmeye çalıştığım sırada 2 bin lira olduğunu gördüm. Parayı aldıktan sonra hesap sahibine ait banka kartı çıktı. Paranın sahibini bulma umuduyla bir süre bekledim ancak kimse gelmeyince para ve kartı karakola getirerek teslim ettim. İnşallah sahibi kısa sürede bulunur" diye konuştu. Polis memurları duyarlılığından dolayı Yasin Kurt'a teşekkür ederek paranın sahibine ulaştırılacağını söyledi.

A+A-

HABERE YORUM KAT