1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Papa Yeni Yıl Hitabını Yaptı

Papa Yeni Yıl Hitabını Yaptı

Papa Yeni Yıl Hitabını Yaptı
A+A-

Katolik Hıristiyanlığın Lideri 85 yaşındaki Papa 16. Benedictus, Vatikan'da yaptığı Yeni Yıl hitabında, dünya barışını tehlikeye atan "azgın" kapitalizmi tenkit ederek insanlığın selameti için çalışan

Katolik Hıristiyanlığın Lideri 85 yaşındaki Papa 16. Benedictus, Vatikan'da yaptığı Yeni Yıl hitabında, dünya barışını tehlikeye atan "azgın" kapitalizmi tenkit ederek insanlığın selameti için çalışan barışseverleri methetti.
Vatikan'da 2013'ün ilk konuşmasını yapan Papa 16. Benetictus, kapitalist dünya düzenine sitem ederek yeni yılın barış getirmesi için temennilerde bulundu. Zenginler ile fakirler arasındaki mesafenin sürekli açılmasının bütün sıkıntıların ve huzursuzlukların kaynağı olduğunu anlatan Papa Benedictus, "Enaniyet sahibi ferdiyetçi bencil zihniyet dünya barışını tehdit ediyor" diyerek adeta Protestan Hıristiyan ahlakının temellerindeki ferdiyetçi anlayışa göndermede bulundu.
Papa, finansal kapitalizmin dünyada terör ve suçların artmasına yol açtığını dile getirdi.
"Barışseverler Tanrı'nın planına göre insanlık için çalışıyorlar" diyen Benedictus, barışseverlerin çoğunlukta olduklarını ancak seslerinin az çıktığını ifade ederken, yeni yılın tüm dünyada barışseverlerin zaferi ile geçmesini ve tüm insanlığa iyilikler getirmesi için dua etti.
Papa, konuşmasının ardından adet üzere Aziz Peter Kilisesi'nin bahçesinde kalabalığı selamladı.
(CTŞ-HO-Y)

01.01.2013 17:40:49 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT