1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Panasonıc'in, "okulumuz Yeşil" Programı 3. Yılında

Panasonıc'in, "okulumuz Yeşil" Programı 3. Yılında

Panasonıcin, okulumuz Yeşil Programı 3. Yılında
A+A-

Panasonic, 2011 yılında İstanbul'da başlattığı "Okulumuz Yeşil" programına 3. yılında da hızla devam ediyor. 2 yıldır projenin içinde olan Balıkesir'de eklenen yeni okullarla 3. yılda bu ilde 9 binden

Panasonic, 2011 yılında İstanbul'da başlattığı "Okulumuz Yeşil" programına 3. yılında da hızla devam ediyor. 2 yıldır projenin içinde olan Balıkesir'de eklenen yeni okullarla 3. yılda bu ilde 9 binden fazla öğrenci ve 400 öğretmenin daha Okulumuz Yeşil programına dahil olduğu bildirildi. Panasonic'ten yapılan açıklamada, Okulumuz Yeşil programı kapsamında; İstanbul, Gaziantep, Antalya ve Balıkesir'de toplam 35 bin öğrenciye çevreci eğitim verilmiş olduğu kaydedildi.
PANASONIC, kuruluşunun 100. yılına denk gelen 2018 itibarıyla elektronik sektöründe dünyanın bir numaralı çevreci inovasyon şirketi olmayı hedefliyor. Panasonic'in, çevreci bir sivil toplum kuruluşu olan FEE (Çevresel Eğitim Vakfı) ile birlikte geliştirdiği "Okulumuz Yeşil" eğitim programı, ilköğretim öğrencilerine iklim değişikliğine ve gezegenin korunma yollarına dair kolay ve eğlenceli bir öğrenim olanağı sunuyor. Tamamını Panasonic'in temin ettiği eğlenceli ve eğitici materyallerin kullanıldığı program kapsamında, 3 yılda İstanbul, Balıkesir, Antalya ve Gaziantep'te olmak üzere toplam 35 bin öğrenciye ulaşıldığı belirtildi.
Program kapsamında 22 Ocak'ta Balıkesir Kız Meslek Lisesinde yapılan, "Okulumuz Yeşil" eğitimine, öğretmenlerin yanı sıra, 2012 yılında 33 ülkenin temsil edildiği Tokyo'daki, "Çevreci Resimli Günlük Yarışmasında Türkiye adına yer alan Balıkesir Altıeylül İlkokulundan Şeydanur Günaydın da katılıp deneyimlerini paylaştı. Panasonic Türkiye Genel Müdürü Ahmet Telatar, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Panasonic, 100. kuruluş yıldönümü olan 2018'de dünyanın en çevreci teknoloji şirketi olma hedefine emin adımlarla ilerliyor. Panasonic Türkiye olarak biz de yerel bazda bu ilkeden şaşmıyoruz. 2011 yılı içerisinde, Avrupa çapında uygulanan 'Kids School Eco Learning' programını Türkiye'de 'Okulumuz Yeşil' adıyla başlattık. Yaşları 7 ila 11 arasında değişen ilköğretim çağındaki çocuklara yönelik çevreci bir eğitim sunulan bu program dahilinde şimdiye kadar dünya çapında yaklaşık 140 bin öğrenci eğitim aldı. Bu projemizi şu an İstanbul, Balıkesir, Gaziantep ve Antalya'da sürdürüyoruz. Projeye başladığımız 2011 yılından bugüne kadar toplamda 35 bin öğrenciye ulaşmış oluyoruz. Bu proje bizim için çok anlamlı. Panasonic olarak, küresel çapta yeni projeler üretmeye ve dünyamızı koruma bilincini her geçen gün daha fazla yaymaya devam edeceğiz."

"OKULUMUZ YEŞİL"
Panosonic; Kurucusu Konosuke Matsushita'nın çizdiği, 'kendini topluma ve yaşam kalitesine adama" ilkesiyle tüm dünyada çevre bilincini genç nesillere aşılamayı hedefleyen, dünya çapında bir kurumsal sosyal sorumluluk projesi olan, "Okulumuz Yeşil!" (Eco Kids) eğitim programını halen İstanbul, Gaziantep, Antalya ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin desteğiyle sürdürüyor. Panasonic'in UNESCO ortaklığıyla ve 63 ülkede faaliyet gösteren çevreci bir sivil toplum kuruluşu olan FEE ile birlikte geliştirdiği "Okulumuz Yeşil" eğitim programı, ilkokul öğrencilerine iklim değişikliğine ve gezegenin korunma yollarına dair kolay ve eğlenceli bir öğrenim olanağı sunuyor. Programla ilgili ayrıntılı bilgiye www.panasonic.com.tr adresinden ulaşılabildiği hatırlatıldı.
(YU)

25.01.2013 18:09:06 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT