1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Pamukoğlu, Hepar Selçuk Parti Binasını Törenle Açtı

Pamukoğlu, Hepar Selçuk Parti Binasını Törenle Açtı

Pamukoğlu, Hepar Selçuk Parti Binasını Törenle Açtı
A+A-

HEPAR Genel Başkanı Orhan Pamukoğlu, partisinin Selçuk ilçe teşkilatını törenle açtı. Gittikçe büyüyen partisinde genç beyinleri görmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Pamukoğlu, yaklaşan yerel s

HEPAR Genel Başkanı Orhan Pamukoğlu, partisinin Selçuk ilçe teşkilatını törenle açtı. Gittikçe büyüyen partisinde genç beyinleri görmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Pamukoğlu, yaklaşan yerel seçimlerde Selçuk'ta sicili temiz bir kişinin aday olacağını duyurdu.
Partisinin ilçe teşkilatını İzmir, Aydın ve ilçelerden gelen ilçe başkanları ile Selçuk'un genç ilçe Başkanı Ali Adıgüzel ile birlikte açan Pamukoğlu, ilk olarak partiye yeni üye olan partililerine rozet takı. Rozet takma töreninin ardından basın mensuplarının; başarılı bir komutanken niçin siyasete atıldığı yönündeki sorularını yanıtlayan Pamukoğlu, "kavramsal anlamsa siyaset bizim işimiz değil, fakat bu ülkede bir mücadele şart, her yönden şart. Bizim yaptığımız mücadele alanının adı siyaset olduğu için biz de siyasetçi oluyoruz" dedi.

"SİZ BECEREMEDİĞİNİZ İÇİN BİZ PARTİ KURDUK"
Bugün ülkenin içeride ve dışarıda yüz yüze geldiği durumları ve sonuçları meydana getiren partinin hangisi olduğunu, niçin ilk seçimlerde AKP'nin yüzde 30 oy aldığını, bu durumu diğer siyasi partilerin beceriksizliği olarak değerlendirdiğini ifade eden Pamukoğlu, "10 yıllık bir parti olan AKP'den önce MHP, CHP, ANAP, Doğru Yol yok muydu? Niye bu millet birden ilk seçimde bu partiye yüzde 30 oy verdi. Hak ve Eşitlik Partisi geliyor oylar bölünecek diyorlar. Neyinizi böleceğiz. Siz beceremediğiniz için biz parti kurmak zorunda kaldık. Sen bir partiysen, senin varsa bir tabanın üyelerin sana sadık olması lazım. Demek ki, sana oy veren bir kesimin sana inancı yok. Güvenmiyorlar ki, hepsi HEPAR'a geliyor. BU anlamda bana göre AKP toplama partisidir diyerek, bu ülkede siyasetin tamamen çıkara dayalı olduğunu söyledi.
Mücadeleyi bundan böyle gençlerin vereceğini, gençlerin olmadığı yerde mücadelenin kazanılmaz olduğunun altını çizen Pamukoğlu, "Ben buna mücadele diyorum, siyaset değil. Ekonomi; askeri ve siyasi bağımsızlık olmadan asla olmaz. Bu ülkede bunu en iyi anlayan gençlerdir. Türkiye yarı sömürge olmuştur. Sam Amca'nın dediği gibi yat, kalk, otur. Türkiye bugün bunu yapıyor. Bu da özgürlük ve bağımsızlıkla ilgilidir. Eğer bağımsız değilseniz bir işe yaramaz. Ben bugün gençlerle birlikte halkı uyandırmayı, onları düşündürmek bilincini harekete geçirmenin mücadelesini yapıyorum" şeklinde konuştu.

"BEN BİR ANADOLU ÇOCUĞUYUM"
Şu anda Türkiye'de halkın yeni bir siyasi hareket istediğini, bir heyecan istediğini ve bir umuda ihtiyaç duyulduğunu kaydeden HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, partisinin arması olan Kartalın anlamını açıkladı. Bu memleketin kültürünün Anadolu'dan ve Trakya'dan geldiğini hatırlatan Pamukoğlu, "Ben de bir Anadolu çocuğuyum. Bu kartalı her gören mutlaka yanındakine sorar, bu nedir? diye. Onlar da bu şu partinin amblemi diye cevap verir. Arkasından ikinci soru gelir. Başında kim var diye. İşte bu bir Türk kültürüdür.

"KENDİNE GÜVENİYORSAN YÜZDE 10 BARAJINI KALDIR"
Genel seçimlerde yüzde 10 barajını kepazelik olarak değerlendiren Pamukoğlu, "Kendine güveniyorsa yüzde 10'luk barajı kaldırsın. Yüzde 10 baraj ne demektir biliyor musunuz? 4 buçuk insanı yok saymaktır. 4 buçuk insan Avrupa'da bir devlet nüfusudur. Benim evimdeki siyasetçiler amatör ruhlu heyecanlı, ama örgütlenme yok. Profesyonel kısmını bilmezler, ellerinde hiç para yok. Siz Hak ve Eşitlik partisinin gazetede, televizyonda reklamını gördünüz mü? hayır buna rağmen şimdi sıkı durum 3540 yıllık parti, 81 ili 1273 ilçesi olan ve bir ziyarette 156 araç 6 trilyon parayla gezen DSP'den den daha fazla oy alır diye düşünüyorum" dedi.

"TÜM ADAYLARIMIZIN SİCİLİ MUTLAKA TEMİZ OLACAK"
Yaklaşan yerel seçimler kapsamında tüm ilçeleri gezdiğini ve parti binası olmayan ilçelerin parti binaların açılışını yaptıklarını kaydeden Pamukoğlu, yerel seçimlerde İzmir'in tüm ilçelerinde aday çıkarılacağını duyuran Pamukoğlu, "Selçuk'tan bir aday çıkacaksa mutlaka 7 sülalesinin sicili temiz olması lazım" dedi.
Partilileri ile birlikte ilçe merkezini gezen Pamukoğlu, daha sonra ilçeden ayrıldı.
Öte yandan; HEPAR Selçuk İlçe Teşkilatının genç Başkanı Ali Adıgüzel, genel başkanlarını Selçuk'ta görmekten dolayı ve ilçe binalarının hizmete açılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek; ilçede partili ve partisiz bazı vatandaşlar tarafından genç ilçe başkanı olur mu yönündeki eleştirilere yanıt olarak, "Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti ilan ettikten sonra 3 tane milli eğitim bakanı vardı. Üçünün de yaş ortalaması 24'tü" şeklinde cevap verdi.
(NÖS-YHY-Y)

16.12.2012 19:32:21 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT