1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Pamir Didik'in Ailesi Evlerinden Taşındı

Pamir Didik'in Ailesi Evlerinden Taşındı

Pamir Didik'in Ailesi Evlerinden Taşındı
A+A-

Pamir’in ailesi oturdukları evden taşınma kararı aldı.

İstanbul Zekeriyaköy’deki evlerinden kaybolduktan bir gün sonra yan villanın havuzunda cesedi bulunan küçük Pamir’in babası Serdar Dikdik, oğlu için aldıkları önlemleri anlattı.

3.5 yaşındaki Pamir’in evden çıkmaması için hem sokak kapısı hem de bahçe kapısının kilitli olduğunu ifade eden baba, “Ancak eşimin dahi açamadığı pimapeni açmış, hatta özel kilidini havaya kaldırmış. Buradan nasıl dışarı çıktı, hâlâ anlayamadım." dedi.

"EVDEN ÇIKMASIN DİYE..."

Dikdik, "Biz oğlum evden dışarı çıkmasın diye her iki kapının anahtarını yüksek yerlere koyuyorduk. Ancak mutfak taburesini oraya çekip o anahtarları da alıyordu. En sonunda anahtarları mutfak dolabının içindeki çay poşetine saklamaya başladık. Olay günü her iki kapı da kilitliydi.” açıklamasını yaptı.

“7 aydır evin içindeydim, hep yanındaydım” diyen Serdar Dikdik, şunları aktardı: “Bir gün Pamir’in bahçenin demir giriş kapısını açtığını gördüm. Kapının üstüne onun açamayacağı özel kilit yaptırdım. Bahçedeki süs havuzu su doluyor diye her yerine matkapla delik deldim. Her şeye bu kadar dikkat ederken bu olay başımıza geldi.”


"O HAVUZU GÖRDÜKÇE..."

Baba Serdar ve anne Süverçe Dikdik’in yakınları, “O havuzu gördüklerinde kahroluyorlar. Bu nedenle evlerini terk ettiler.” bilgisini verdi.

3.5 yaşındaki Pamir Dikdik’in ölümüyle ilgili soruşturma sürüyor. İstanbul Cumhuriyet Savcısı Levent Çağıl tarafından yürütülen soruşturmada, olay yerinde küçük Pamir’in vücudu üzerinden yapılan incelemede, darp ve cebir izine rastlanmadığı, sadece bacağında her çocukta bulunabilecek küçük morluk bulunduğu belirlendi. Savcılık tarafından yapılan incelemenin ardından küçük Pamir’in cenazesi Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Adli Tıp Kurumu’nun kesin ölüm nedeni ile ilgili olarak raporunun hazırlanması ise yaklaşık 3 ay sürecek.

KAYNAK: HABERTÜRK

A+A-

HABERE YORUM KAT