1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Palandöken'de Otel Bahçesi Buz Pisti Oldu

Palandöken'de Otel Bahçesi Buz Pisti Oldu

Palandökende Otel Bahçesi Buz Pisti Oldu
A+A-

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi'nde bulunan Dedeman Ski Lodge Otelinin bahçesi suyla doldurulup buz tutturulup, buz pistine dönüştürüldü. Sömestr tatiline giren çocuklar buz pistinde kaymanın tadını

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi'nde bulunan Dedeman Ski Lodge Otelinin bahçesi suyla doldurulup buz tutturulup, buz pistine dönüştürüldü. Sömestr tatiline giren çocuklar buz pistinde kaymanın tadını çıkardı.
Erzurum'da daha önceki yıllarda süs havuzlarını buz pateni pistine dönüştürerek kentte bu sporun yayılması için çalışmalar yapan profesyonel kayak öğretmeni Eren İlter, bu seferde Palandöken Kayak Merkezinde bulunan Dedeman Ski Lodge Otelinin bahçesini buz pistine dönüştürdü. Buz pistine dönüşen alanda çocuklara buz patenini öğreten İlter, sömestr tatiliyle birlikte öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiklerini belirtti.
Buz pateni sporuna ilgi gösteren öğrencileri oluşturulan alana beklediklerini kaydeden İlter, "Erzurum'da fıskiyeli büyük bir alanı kaplayan boş süs havuzunu gece hortumla sulayarak profesyonel bir buz pateni pistine çevirmiştik önceki yıllar. Bu senede burayı yaptık. Her gün en az 300 kişiye paten yaptırmayı planlıyorum" dedi.
(AA-AA-Y)

25.01.2013 16:37:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT