1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Palandöken: "güzellik Uzmanları Artık Epilasyon Yapabilecek"

Palandöken: "güzellik Uzmanları Artık Epilasyon Yapabilecek"

Palandöken: güzellik Uzmanları Artık Epilasyon Yapabilecek
A+A-

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, 3 bine yakın güzellik uzmanının yeniden foto epilasyon yapabileceklerini açıkladı. Palandöken, yaptığı yazılı açıklam

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, 3 bine yakın güzellik uzmanının yeniden foto epilasyon yapabileceklerini açıkladı.
Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, Sağlık Bakanlığı tarafından 2008 yılından beri güzellik uzmanlarına foto epilasyon kullanma yetkisi verildiğini belirterek, "Üyelerimizin bu hakkı Türk Dermatoloji Derneği'nin başvurusu üzerine Danıştay kararıyla 2 yıldır ellerinden alınmıştı. 3 bine yakın güzellik uzmanı ve güzellik salonu işletmecisi meslek mensubumuz büyük ölçüde mağdur edilmişti. TESK olarak üyelerimizin kaybedilen haklarını geri kazanma adına gerek ilgili bakanlıklar nezdinde, gerekse de hukuki yönden girişimlerde bulunarak kaybedilen hakların yeniden geriye kazanılmasını sağladık" dedi.
Uzun zamandır kaybedilen haklarının geri verilmesini umutla bekleyen güzellik uzmanlarına beklenen haberi genelge ile duyurduklarını ifade eden Palandöken, "Bundan böyle güzellik uzmanlarımız foto epilasyon uygulama imkanına yeniden kavuştu. Foto epilasyon uygulamasında gerekli olan kurs bitirme belgesinin verilebilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı ile TESK işbirliğine giderek, 'Foto Epilasyon Uygulaması Eğitim Modülü' çalışmalarına da başlandı. Söz konusu çalışmalar için Konfederasyonumuzca Ankara, İstanbul ve İzmir'den güzellik uzmanı üyelerimiz çağrıldı. Eğitim modülünün tamamlanarak Milli Eğitim Bakanlığı'nca yayınlanmasının ardından güzellik uzmanı üyelerimizin bağlı oldukları odalarla MEB'nin ortaklaşa hazırlayacakları eğitimleri tamamlayan üyelerimiz kurs bitirme belgelerini alacaklar" ifadelerini kullandı.
(ZÇ-CC-Y)

29.12.2012 12:38:16 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT