1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Palandöken Belediyesi'nde Kar Mesaisi...

Palandöken Belediyesi'nde Kar Mesaisi...

Palandöken Belediyesinde Kar Mesaisi...
A+A-

Erzurum'un Palandöken İlçesi'nde önceki gün yağmaya başlayan ve akşam saatlerinde tipi ile birlikte şiddeti artan yoğun kar yağışının ardından kar temizleme çalışmaları başladı. Kar kalınlığının yer y

Erzurum'un Palandöken İlçesi'nde önceki gün yağmaya başlayan ve akşam saatlerinde tipi ile birlikte şiddeti artan yoğun kar yağışının ardından kar temizleme çalışmaları başladı. Kar kalınlığının yer yer 40 ile 50 santimetreyi bulduğu ilçede 140 kişilik ekiple gece başlana çalışmalar sabah erken saatlerinde de yol açma, kar kaldırma ve tuzlama çalışmaları ile devam etti.
Erzurum da önceki gün başlayan kar yağışı hayata durma noktasına getirirken tüm olumsuzluklara rağmen Palandöken Belediyesi'nin kar temizleme ve kaldırma çalışmalarına aralıksız devam ettiğini hatırlatan Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, "Belediye olarak tüm olumsuz hava şartlar için önceden hazırlığımızı yapmıştık. Yoğun kar yağışı ve ardından gelen tipi hayatı olumsuz etkilediği gibi bizlerin çalışmalarını da etkiliyor. Belediyemiz kış için 2 adet önden küreme aracı, 1 adet tuzlama kamyonu, 2 greyder,5 adet tekerlekli loder, 1 adet mini loder ve 4 adet kamyon ile karla mücadele için ise 140 kişilik ekip 17 merkez 19 köy mahallemizi bölgelere ayırdık ve her bölgeden sorumlu araç ve personelimiz 7/24 saat kar kaldırma ve temizlik çalışması yapmaktadır. İş makinelerimiz yeterli gelmediği takdirde iş makinesi kiralama yöntemiyle ekipman sayısını artırarak hiçbir aksaklığa meydan vermeden devam ettireceğiz. Çalışmalarımızı etkileyen en önemli faktör sert esen tipi nedeniyle çalışmalarımız olumsuz yönde etkilenmektedir. Merkez de 17 mahallede toplumun yoğun kullandığı cadde, bulvar, sokak ve kurum binalarını olduğu alanlarda öncelikli çalışma yapılırken ilçemizin yüksek kesimlerin de yer alan köy mahallelerimiz de tipi etkisini göstermektedir. 19 köy mahallesin de vatandaşlarımız mağdur olmaması için sürekli yol açma çalışması yapılsa da tipi nedeniyle tekrar ya yol kapanıyor ya da aksaklıklar meydana geliyor. Tüm çabamız ve gayemiz milletimiz içindir" dedi.
(ERZ-AT-Y)

08.01.2013 10:51:53 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT