1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Palandöken Belediyesi, Üç Yeni İş Makinesi Aldı

Palandöken Belediyesi, Üç Yeni İş Makinesi Aldı

Palandöken Belediyesi, Üç Yeni İş Makinesi Aldı
A+A-

Palandöken Belediyesi, araç parkını satın aldığı üç yeni iş makinesi ile genişletti. Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Devlet Malzeme Ofisi'nden toplam 620 bin lira harcama yapılarak satı

Palandöken Belediyesi, araç parkını satın aldığı üç yeni iş makinesi ile genişletti.
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Devlet Malzeme Ofisi'nden toplam 620 bin lira harcama yapılarak satın alınan bir adet lastik tekerlekli kesici yükleyici 950 H ile bir adet lastik tekerlekli 262 C mini yükleyici iş makinesi ile temizlikte kullanılmak üzere vakumlu süpürge aracı hizmete girmesi nedeniyle belediye şantiyesi önünde basına tanıtıldı.
İş Makinelerinin tanıtımın da konuşan Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Belediye olarak ilçe halkına her zaman daha iyi hizmet, daha kaliteli bir yaşam sunmayı amaçladıklarını belirterek, satın alınan yeni iş makinelerinin de bu amaca katkıda bulunacağını ifade etti. Başkan Bulutlar." Mevcut iş makinelerimiz zaman zaman arıza veriyor bu nedenle gerek yaz çalışmalarımız da gerekse de karla mücadele çalışmalarımız da aksamalar meydana geliyordu, bu aksamaları asgariye indirmek için ilk etapta bu üç adet iş makinesi alarak halkın hizmetine sunmayı amaçladık. İş makineleri Devlet Malzeme Ofisi'nden ( DMO) temin yoluyla 620 bin liraya aldık. Bugün burada bu araçları bekletmeden halkın hizmetine sunuyoruz. Son dört yıl içerisin de belediyemize 11 yeni araç alarak hem filomuzu genişletiyoruz hem de araç parkımızı yeniliyoruz. Belediye olarak karla mücadele çalışmalarımız Aralıksız 7/ 24 saat çift vardiya halinde devam ediyor. Karla mücadele çalışmasına sadece akaryakıt olarak günlük 10 bin lira harcıyoruz. Bu ilçe belediyesi için aylık hesaplandığın da bir servet diye biliriz. Batıda ilçeler bu serveti vatandaşına park, çocuk oyun alanları, karo, bordür, asfalt, sportif ve kültürel aktivitelere yansıtıyor. Karla mücadele yapan il ve ilçe belediyelerinin işi hiçte kolay değil. Bugün Palandöken Belediyemiz 17 merkez, 19 köy mahallesi ve 1100 sokağında 150 personeliyle ve 24 iş makinesiyle karla mücadele çalışmalarını yürütüyor. Her şey Milletimiz için." diye konuştu.
(ERZ-AT-Y)

14.01.2013 14:17:01 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT