1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Palalı: "demokrasi Şehitlerini Unutmadık"

Palalı: "demokrasi Şehitlerini Unutmadık"

Palalı: demokrasi Şehitlerini Unutmadık
A+A-

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adıyaman Şubesi Başkanı Aslan Palalı, düzenlediği basın açıklamasında, Uğur Mumcu ve demokrasi şehitlerini unutmadıklarını ifade etti. Palalı yaptığı açıklamada, "20

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adıyaman Şubesi Başkanı Aslan Palalı, düzenlediği basın açıklamasında, Uğur Mumcu ve demokrasi şehitlerini unutmadıklarını ifade etti.
Palalı yaptığı açıklamada, "20 yıl önce 24 Ocak 1993'te Ankara'da Karlı Sokak'taki evinin önünde, arabasına konulan bombanın patlaması sonucu suikasta kurban giderek yaşamını yitiren Cumhuriyet'in aydınlanmasını içine sindiremeyenler hırsızın, silah ve uyuşturucu kaçakçısın, din tüccarlarının ve de devleti soyanların ipliğini pazara çıkardığı için hedef seçilmişti. Karanlık işler yumağının dişlileri içinde yer alan ve ipliklerinin pazara çıkmasını istemeyen uluslararası güçler ve onların yerli işbirlikçileri tarafından yerleştirilen bu bomba Uğur Mumcu'nun düşüncelerini ve ideallerini öldürememiştir. İlginç olsa da 20 yıl aradan sonra görülen davada Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, Uğur Mumcu'ya ait aracın enkazının mirasçılarına iadesine karar verdi. Bu nasıl bir adalet Hurda bir demir yığını ailesine verilse ne olur verilmese ne olur. Uğur mumcu ailesinin ve biz Devrimcilerin beklentisi yine havada kaldı ve Katiller ve Katledenler yine bulunamadı ve dosya zaman aşımına uğramış oldu dava kapandı. Demokrasi şehitlerini saygıyla anıyor onları unutmayacağımızı ve unutturmayacağımızı tüm devrimcilerin ve halkımızın bilmesini istiyor saygılar sunuyoruz" dedi.
(İHA-AŞ-Y)

24.01.2013 10:41:01 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT