1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Pakistan'da Şiilere Saldırı: En Az 65 Ölü

Pakistan'da Şiilere Saldırı: En Az 65 Ölü

Pakistanda Şiilere Saldırı: En Az 65 Ölü
A+A-

Pakistan'ın Ketta kentinde bir pazar yerine düzenlenen bombalı saldırıda en az 65 kişi hayatını kaybederken 180 kişi de yaralandı. Pakistan'ın güneybatısındaki Belucistan eyaletinin başkenti Ketta

Pakistan'ın Ketta kentinde bir pazar yerine düzenlenen bombalı saldırıda en az 65 kişi hayatını kaybederken 180 kişi de yaralandı.
Pakistan'ın güneybatısındaki Belucistan eyaletinin başkenti Ketta kentinde Şii nüfusun yaşadığı bir pazar yerinde düzenlenen bombalı saldırı sonucu en az 65 kişi hayatını kaybetti, 180 kişi yaralandı. Ketta Emniyet Müdürü Mir Zübeyr Mahmud yaptığı açıklamada Şii nüfusun yaşadığı Karana Caddesi'nde kurulan pazar yerinde su tankerine yerleştirilen bombanın uzaktan kumandayla patlatıldığını söyledi. Mahmud ayrıca saldırının Şii Hazara toplumunu hedef aldığını belirtti. Pakistan Cumhurbaşkanı Asıf Ali Zerdari ve Başbakan Raja Pervez Eşref saldırıları şiddetle kınarken saldırganların yakalanması talimatını verdiler.
Çoğunlukla Afganistan'da yerleşik olan etnik Hazara toplumuna yönelik geçen ay düzenlenen saldırıda 90 kişi hayatını kaybetmişti.
(MS-ÖZ-D)

16.02.2013 20:28:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT