1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Pakistan ağlıyor!

Pakistan ağlıyor!

Pakistan ağlıyor!
A+A-

Pakistan\'daki 7.7 büyüklüğündeki depremin bilançosu kabarıyor. Kerpiçten yapılan binlerce evin yıkıldığı Belucistan\'da, 328 kişi hayatını kaybederken, 440 kişi de yaralandı.

BİNLERCE KERPİÇ EV YIKILDI
Pakistan'ın Belucistan eyaletinde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremde ölenlerin sayısı 328'e yükseldi. Depremde 440 kişinin yaralandığı ve kerpiçten yapılan binlerce evin yıkıldığı belirtiliyor. Depremin merkez üssü olan Avaran'da binlerce evin yıkılmasına yol açan deprem sonrası, askerler yardım çalışmaları için bölgeye sevk edildi.
 
30 İLDE ACİL DURUM İLANI
Ülke genelinde hissedilen ve büyük paniğe yol açan depremde, mesafenin uzaklığı ve hasar gören yollar nedeniyle yardım ekipleri zorluk yaşıyor. Yerel medyaya göre şiddetli deprem sonrası 5,6 büyüklüğünde en az 4 adet artçı sarsıntı kaydedildi. Şiddetli deprem sebebiyle başta Avaran bölgesi olmak üzere, 30 ilde acil durum ilan edildi.
 
Yeni ada sürprizi
Pakistan'ın Belucistan eyaletinde meydana gelen 7,8 büyüklüğündeki depremden etkilenen sahil kesimi Gvadar açıklarında yeni bir ada ortaya çıktı. Yeni çıkan kara parçası, 20 metre yüksekliğinde, 200 metre uzunluğunda ve 100 metre genişliğinde.
A+A-

HABERE YORUM KAT