1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Özhaseki'nin Koltuğuna Mustafa Çelik Oturdu

Özhaseki'nin Koltuğuna Mustafa Çelik Oturdu

Özhaseki'nin Koltuğuna Mustafa Çelik Oturdu
A+A-

Pastırmasıyla meşhur olan Kayseri'nin yeni Büyükşehir Belediye Başkanı belli oldu. Mehmet Özhaseki'den boşalan koltuğa belediye parlamentosundan 48 oy alarak merkez Kocasinan ilçesinin AK Parti'li belediye başkanı Mustafa Çelik seçildi.

Pastırmasıyla meşhur olan Kayseri'nin yeni Büyükşehir Belediye Başkanı belli oldu. Mehmet Özhaseki'den boşalan koltuğa belediye parlamentosundan 48 oy alarak merkez Kocasinan ilçesinin AK Parti'li belediye başkanı Mustafa Çelik seçildi.

Bekir Yıldız başkanlığında gerçekleştirilen Büyükşehir Belediye Parlamento Toplantısına 69 üyeden 68'i katıldı. Seçimde, merkez Kocasinan ilçesinin AK Parti'li belediye başkanı Mustafa Çelik 48, Pınarbaşı ilçesinin MHP'li belediye başkanı Dursun Ataş ise 19 oy aldı; bir oy ise boş çıktı.

"Daha da yükseğe taşıyacağız"

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Mustafa Çelik, yaptığı konuşmada, Mehmet Özhaseki'den devralacağı hizmet bayrağını hep beraber el ele, gönül gönüle çok henüz yükseğe taşımaya çalışacaklarından kimsenin şüphesinin olmaması gerektiğini belirtti.


Hedeflerinin Kayseri'yi her alanda henüz da büyütmek olduğunu altını çizen Çelik, dikey değil, yatay gelişim sağlayarak, insanları doğduğu topraklarda doyurmanın, kaza ve köyleri de kent merkezindeki standartlarla henüz yaşanabilir hale getirmenin ana hedefleri arasında olduğunu anlattı.Çelik, boş duran değil, koşturan belediye başkanı olacağını ifade ederek, kendisine güvenenleri mahcup etmeyeceğine ve kendisi için değil, şehiri için çalışacağına söz verdiğini sözlerine ekledi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi'nde AK Parti'nin 52, MHP'nin 16, CHP'nin 1 azasi bulunuyor.

Devir teslim töreni

Seçimlerin ardından başkanlık makamında devir teslim merasimi düzenlendi.

Törene, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ve milletvekilleri de katıldı.

Mehmet Özhaseki, burada yaptığı konuşmada, 21 yıl önce devraldığı bayrağı bugüne kadar alnının akıyla taşıdığını söyledi.

İyi işler yapmaya çalıştığını, Kayseri'ye, Türkiye'ye hizmet etmeye çaba ettiğini, insanların gönüllerini kazanmaya çalıştığını ifade eden Özhaseki, "Rabbim de bana bugün bu misyonu şerefle, onurla devretmeyi kısmet etti. Gözüm arkada değil. Bir kardeşime, güvendiğim birisine teslim ediyorum. Helala harama sonuna kadar riayet edecek birisine teslim ediyorum, bu bayrağı alıp henüz iyi yerlere taşıyacak birisine teslim ediyorum. Onun için buradan mutlu ayrılıyorum" diye konuştu.

Mustafa Çelik de çok mutlu bir gün olduğunu belirterek, "İnsanların misyonu devrederken başı dik, mutlu, huzurlu, gönül rahatlığıyla devretmesi hepimiz açısından önemli. Rabbim bize de nöbetimiz bittiğinde böyle başı dik, huzur içinde ayrılmayı kısmet etsin diye dua ediyorum" dedi.


Bakan Yıldız da Çelik'i kutlayarak, parlamento üyelerine tercihlerinden ötürü teşekkür ettiğini kaydetti.

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Samimi ve Mustafa Çelik, Özhaseki'ye çeşitli hediyeler verdi.

Mustafa Çelik'in özgeçmişi


Kayseri'de 1961 yılında doğan Mustafa Çelik, Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden 1984 yılında mezun oldu.AK Parti Kayseri Teşkilatı'nın kuruluşunda faal görev üstlenen Çelik, 2001-2004 senelerinde Kocasinan'da kurucu kaza başkanlığı, 2005-2009 senelerinde teşkilatlanmadan mesul il başkan yardımcılığı ve sonrasında da bir müddet disiplin heyeti başkanlığı yaptı.Kocasinan ve Büyükşehir Belediye parlamento üyeliği görevlerinde bulunan Çelik, 30 Mart 2014 mahalli seçimlerinde Kocasinan Belediye Başkanlığına seçilmişti.Çelik, evli ve 4 çocuk babası.

A+A-

HABERE YORUM KAT