1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Özhaseki'den Gazeteciler Günü Mesajı Kayseri

Özhaseki'den Gazeteciler Günü Mesajı Kayseri

Özhasekiden Gazeteciler Günü Mesajı  Kayseri
A+A-

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Mesajında gazeteciliğin zor bir meslek olduğuna vurgu yapan Başkan Özhaseki, takdi

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Mesajında gazeteciliğin zor bir meslek olduğuna vurgu yapan Başkan Özhaseki, takdire şayan bir iş yapıldığının altını çizerek, "Halkın gözü ve kulağı olan, zor şartlar altında bu görevi yürüten basın mensupları desteklenmeli ve onlara iyi çalışma koşulları sağlanmalıdır. Elinde fotoğraf makinesi veya kamerası ile soğuk sıcak demeden zor şartlar altında haber peşinde koşan muhabirinden sayfasını çizen, haberini montajlayan tüm basın çalışanları gerçekten önemli bir işe imza atmaktadırlar. Bununla birlikte her türlü sıkıntıya rağmen bin bir güçlükle gazete çıkaranların, yayıncılık yapanların çabaları takdire şayandır. Bütün zorluklarına rağmen bu mesleği yürüten arkadaşlarımızı tebrik ediyor, Çalışan Gazeteciler Günü'nün mesleki açıdan olumlu gelişmelere vesile olmasını diliyorum" dedi.
Mesajında, basının öneminin tartışılmaz olduğuna da dikkat çeken Başkan Özhaseki, demokrasinin olmazsa olmaz şartlarından birisinin özgür basın olduğunu belirterek, "Ülkedeki özgürlük ve demokrasi ortamına vurulacak en büyük darbe basın üzerindeki sansürdür. Basına yapılacak sansür, halkın haber alma hakkına getirilecek kısıtlama demektir. Herkes fikir ve düşüncesini istediği gibi yazıp söyleyebilmeli, ancak basın da elinde bulundurduğu gücü kendi amaç ve çıkarları doğrultusunda kullanmamalıdır. Sansür ve özgürlük arasındaki ince çizgiye dikkat edilmelidir. Böyle olduğu takdirde sağlıklı bir demokraik ortam oluşacaktır" diye konuştu.
(AÖ-Y)

10.01.2013 12:09:19 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT