1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Özgürlük İçin 10 Milyon İmza Kampanyasına Diyanet-sen'den Destek

Özgürlük İçin 10 Milyon İmza Kampanyasına Diyanet-sen'den Destek

Özgürlük İçin 10 Milyon İmza Kampanyasına Diyanet-senden Destek
A+A-

Kırıkkale'de 'Özgürlük için 10 milyon imza kampanyasına' Diyanet-Sen yönetiminden de destek verildi. Kırıkkale Diyanet-Sen İl Başkanı Halit Kartal ve beraberinde yönetim kurulu üyeleriyle birlikte

Kırıkkale'de 'Özgürlük için 10 milyon imza kampanyasına' Diyanet-Sen yönetiminden de destek verildi.
Kırıkkale Diyanet-Sen İl Başkanı Halit Kartal ve beraberinde yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Kırıkkale'deki bir AVM'de açılan 'Özgürlük için 10 milyon imza kampanyası' standını ziyaret ederek kampanyaya destek verdiklerini söyledi.
Diyanet-Sen Kırıkkale il Başkanı Kartal, ülkemizde insan hak ve özgürlüklerinin anayasal güvence altına alınmasını isteyen tüm vatandaşların bu kampanyaya destek vermesini istedi.
Kartal, Diyanet-Sen olarak her zaman hakkın ve haklının yanında olduklarını, ülkemizin kalkınması, milletimizin özgürlük ve huzuru için yapılan her türlü çalışmaya destek verdiklerini belirtti.
Türkiye'nin darbecilerden kalma bu ucube kılık kıyafet uygulamalarından kurtulması gerektiğini belirten Kartal, "Çalışan kadınlarımızın idarecilerin lütfuyla değil Anayasal bir güvenceyle özgürce giyinebilmelerini, insanların şekil ve giyimine göre değil, üretim ve performansına göre değerlendirilmesi gerekir. Mevcut kılık kıyafet uygulamalarıyla kadınlarımız ve kızlarımız çok mağdur edildi. Allah'ın emrinin bile hiçe sayıldığı, milli ve manevi değerlerimiz yok sayıldı, örtünmek isteyen bayanlar ötekileştirildi, Cumhurbaşkanı, Başbakan, Milletvekili seçilebilen kadının nasıl giyineceğini seçemediğini, bu yanlış uygulamalara derhal son verilmesi gerekir. Demokratikleşme adına güçlü ve sağlam adımların atıldığı, İnsan Hak ve Özgürlüklerinin Anayasal güvence altına alınmaya çalışıldığı bu dönemde hepimize görevler düşmektedir. Milleti terbiye etme ve tek tip insan yetiştirme zihniyeti bir daha gelmemek üzere çöpe atılmalıdır" şeklinde konuştu.
İmza kampanyasının ülke genelinde olduğu gibi Kırıkkale'de de devam ettiğini belirten Kartal, kampanyaya verilen destekten dolayı Kırıkkale halkına teşekkür etti ve geçmiş yıllarda yaşanan acıların ve dökülen gözyaşların bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.
(AK-BÖ)

25.01.2013 14:01:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT