1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "özgürlük İçin 10 Milyon İmza Kampanyası"na Didim'den Destek

"özgürlük İçin 10 Milyon İmza Kampanyası"na Didim'den Destek

özgürlük İçin 10 Milyon İmza Kampanyasına Didimden Destek
A+A-

Memur-Sen'e bağlı Eğitim Bir-Sen Didim Temsilciliği Kamuda kılık kıyafet özgürlüğüne yönelik olarak başlatılan "Özgürlük için 10 milyon imza" kampanyası için stant açtı. Memur-Sen'in Kamuda kılık

Memur-Sen'e bağlı Eğitim Bir-Sen Didim Temsilciliği Kamuda kılık kıyafet özgürlüğüne yönelik olarak başlatılan "Özgürlük için 10 milyon imza" kampanyası için stant açtı.
Memur-Sen'in Kamuda kılık kıyafet özgürlüğüne yönelik olarak başlattığı Özgürlük için 10 milyon imza" kampanyası Didim'de Eğitim Bir-Sen Didim Temsilciliği öncülüğünde stant açıldı ve imza kampanyası başlatıldı.
Bugün Merkez Camii önünde başlatılan imza kampanyasıyla ilgili bilgiler veren Eğitim Bir-Sen Didim Temsilcisi Şaban Gürsoy "Başörtüsü yasağı ve katsayı engeliyle başlayan baskı ve dayatmaların yoğun olduğu zamanlarda, bu duruşumuzdan taviz vermeden mücadelemize devam ettik. Temel hak ve özgürlüklerin tam anlamıyla sağlanması, din ve vicdan hürriyetinin en geniş şekilde yaşanabilmesi için birçok eylem ve etkinlik gerçekleştirdik. Savunduğumuz değer ve ilkelere yönelik dayatmaların da her zaman karşısında durduk. Bu kararlılığımızın yansıması olarak 30 Kasım 2012'de TBMM önünde başlattığımız "Kamuda kılık kıyafet özgürlüğü" eylemini ülkemizdeki en büyük insan hakkı ihlali olan başörtüsüne özgürlük için 10 Aralık Dünya İnsan Hakları gününde 81 il'de yaptığımız eylemle devam ettirdik. 2013 yılının ilk mesai gününde ülke genelinde serbest kıyafetle işe giderek 'sivil itaatsizlik' gösterdik. 9 Ocak 2013'te milletin desteğini de yansıtacak "Özgürlük için 10 milyon imza" kampanyasını başlattık. Şimdi ise yoğun teveccühün olduğu imza kampanyamızın stantlarını bir bir açıyoruz. Bir ay sürecek kampanya sonucunda toplanacak imzaları Başbakanlığa sunacağız" dedi.
Gürsoy, Didimlilere kampanyaya destek olmaya davet ederek, "Geçmişi kirlerinden, tortularından, anlamsızlıklarından bir bir kurtulmaya çalışan darbe ve darbecilerle yüzleşen Türkiye'nin darbe dönemi bakiyesi bir ayıptan daha kurtulma zamanı gelmiştir. Memur sen ailesi olarak milletimizin hissiyatini öncülük etmek, kamu çalışanlarının taleplerinim gerçekleştirmek üzere başlattığımız 10 milyon imza kampanyamızın şubeler ve temsilciliklerimiz vasıtasıyla açtığımız stantlardan işyeri temsilcilerimizce kurumlardan ve www.ozgurlukicinonmilyonimza.com sitesi üzerinden toplayacağımız 10 milyon imzayı kampanya bitiminde Başbakanlığa sunacağız. Milletimizi 'insan hak ve hürriyetlerine duyarlı inanca saygılı özgürlüklerden yana bir devletin inşası için imzalarıyla katkı sunmaya davet ediyorum" dedi.
İmza kampanyasının Cumartesi ve Pazartesi günleri Merkezi Camii önünde devam edeceği öğrenilirken, Pazartesi günü ayrıca Didim Devlet Hastanesinde yapılacağı bildirildi.
(HÇ-MB-İK)

25.01.2013 14:52:06 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT