1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "özgürlük İçin 10 Milyon İmza" Kampanyasına Bbp'den Destek

"özgürlük İçin 10 Milyon İmza" Kampanyasına Bbp'den Destek

özgürlük İçin 10 Milyon İmza Kampanyasına Bbpden Destek
A+A-

Büyük Birlik Partisi (BBP) İzmir İl Başkanı Ahmet Bereket ve yönetim kurulu üyeleri, Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) öncülüğünde Türkiye genelin de başlatılan "Özgürlük İçin 10 Milyon İmz

Büyük Birlik Partisi (BBP) İzmir İl Başkanı Ahmet Bereket ve yönetim kurulu üyeleri, Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) öncülüğünde Türkiye genelin de başlatılan "Özgürlük İçin 10 Milyon İmza" kampanyasına katılarak destek verdi.
BBP İl Başkanı Ahmet Bereket, kampanyaya verdikleri desteğe ilişkin şu açıklamayı yaptı: "Okullardaki kılık ve kıyafet serbestliğini doğru bulmamakla birlikte, 1982 model, o döneminin kalıntısı olan, darbecilerin ortaya koyduğu kılık kıyafet yönetmeliğinin değiştirilmesini destekliyoruz. İnancı gereği başörtülü olup da kamu kuruluşlarında çalışan bayanlarımızın başı açık olarak çalışma zorunluluğu bulunması, psikolojik şiddet içeren bir uygulamadır. Bir taraftan kadına şiddetin önlenmesi için yasal düzenlemeler yapılırken, diğer tarafta demokratik ve Müslüman bir ülkede başörtüsü ile çalışma yasağı bulunması, kadınlarımıza uygulanan şiddetin farklı bir boyutudur. Hükümet milletin iradesini dikkate almalı, demokrasinin ve eşitlik ilkesinin gereği olarak bu şiddete bir an önce son vermelidir."
(EA-ERG-Y)

22.01.2013 18:49:57 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT