1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Özgür Yaşam Grubu İkinci Dönem Mezunlarını Verdi

Özgür Yaşam Grubu İkinci Dönem Mezunlarını Verdi

Özgür Yaşam Grubu İkinci Dönem Mezunlarını Verdi
A+A-

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın çeşitli toplumsal yaşama katılımda yetersiz kalan zihinsel engelli çocuk ve gençlerden oluşan Özgür Yaşam Grubu Projesi'nde ikinci

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın çeşitli toplumsal yaşama katılımda yetersiz kalan zihinsel engelli çocuk ve gençlerden oluşan Özgür Yaşam Grubu Projesi'nde ikinci dönem mezunları sertifikalarını aldı. Sertifika törenine Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Emin Sözen, yeni mezunlar ve aileler katıldı.
Büyükşehir Belediyesi olarak ürettikleri her projede engellileri göz önünde bulundurduklarını söyleyen Sözen, Özgür Yaşam Projesi ile engelli gençleri desteklediğini belirtti. Projenin bireylerin bağımsız yaşamalarına ve istihdam edilebilecekleri iş ortamları için kazanımlar elde etmelerine katkı sağladığını ifade eden Sözen, "Zihinsel engelli gençler, Özgür Yaşam Grubu Projesi ile grup eğitmenleri eşliğinde öz bakım, günlük bakım, toplumsal yaşam becerilerini edinirken ayrıca sosyal-kültürel aktivitelere ve sportif faaliyetlere dahil ediliyor" dedi. Konuşmanın ardından ikinci dönem mezunlarını sertifikaları törenle verildi. Sertifika töreninin ardından yeni mezunlar mini kokteyl ile eğlendi.
(ÇY-Y)

10.12.2012 11:58:44 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT