1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Özgecan'ın Katilleri En Ağır Şekilde Cezalandırılmalıdır!

Özgecan'ın Katilleri En Ağır Şekilde Cezalandırılmalıdır!

Özgecan'ın Katilleri En Ağır Şekilde Cezalandırılmalıdır!
A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Milletvekili A. Adayı Abdulhekim Karabıyık, önceki gün Mersin’in Tarsus ilçesinde meydana gelen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan vahşetini kınadı.

Önceki gün Mersin’in Tarsus ilçesinde meydana gelen kadın cinayetine tepkiler çığ gibi büyüyor. Kadına yönelik şiddetin korkutucu boyuta geldiği Türkiye’de en son işlenen Özgecan Aslan vahşeti ile ilgili AK Parti Van Milletvekili A. Adayı Abdulhekim Karabıyık bir açıklama yaptı.  Yaşananları bir vahşet olarak nitelendiren Karabıyık, kadına yönelik gerçekleştirilen hertürlü şiddete karşı olduklarını belirterek şunları söyledi. “Tarsus ilçesinde meydana gelen ve ülke genelinde haklı tepkilere neden olan insanlık dışı bu vahşeti kabul etmek mümkün değildir. İnsanlık dışı bu cinayet her yönüyle açığa çıkarılmalı ve suçlu ya da suçlulara hak ettikleri ceza en ağır şekilde verilmelidir.”

Karabıyık, “AK Parti hükümetinin büyük bir önemle dile getirdiği dindar gençlik ve eğitimde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersinin gerekliliğinin ne denli haklı bir tutum olduğu, yaşanan bu vahim olay karşısında açıkça anlaşılmıştır. Kızımıza Allah’tan Rahmet, yakınlarına Baş sağlığı ve sabır diliyorum.” Dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT