1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Özel Sporcular Türkiye Futsal Şampiyonası'nın Açılış Töreni Gerçekleştirildi

Özel Sporcular Türkiye Futsal Şampiyonası'nın Açılış Töreni Gerçekleştirildi

Özel Sporcular Türkiye Futsal Şampiyonasının Açılış Töreni Gerçekleştirildi
A+A-

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanlığı tarafından 20-23 Aralık 2012 tarihleri arasında Gaziantep Üniversitesi Spor Salonu'nda düzenlenen Özel Sporcular Türkiye Futsal Şampiyonası'nın açılı

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanlığı tarafından 20-23 Aralık 2012 tarihleri arasında Gaziantep Üniversitesi Spor Salonu'nda düzenlenen Özel Sporcular Türkiye Futsal Şampiyonası'nın açılış töreni gerçekleştirildi.
Şampiyonaya Adana, Aksaray, Ankara, Elazığ, Erzincan, Giresun, İstanbul, Kahramanmaraş, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Muğla, Niğde, Yalova'dan çok sayıda sporcu katıldı.
Federasyonun yaptığı başarılı çalışmalardan gurur duyduklarını belirten Vali Yardımcısı Cemalettin Özdemir, "Gaziantep'te kendinizi evinizde hissediniz. Sizleri burada ağırlamaktan onur duyuyoruz. Sizler engelli değilsiniz, bizler eksiğiz. İnşallah bu noksanlıklarımızı gidereceğiz. Şehirlerin yaşanılır hale getirilmesi herkesin boynunun borcudur. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Şampiyonanın açılışında konuşan Gaziantep Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ali Gür, "Bir ülkenin gelişmişliği engellilerini şehir kaldırımlarında ne kadar dolaştırabiliyorsa o orandadır. Bir ülkede nüfusun yaklaşık yüzde 10'u engelli olacak ve bu engelli nüfus nerede diyeceksiniz. Geçmişte bu sorunu hep yaşadık. Biz çok karşılaşıyorduk ama toplum yüz yüze olmadığı için farkında değildi. Büyük bir katılım, büyük bir destek ve devletimizin şefkat eli uzanarak bu çocuklarımızı topluma taşımayı öğrendik. Elbirliğiyle bu çocuklarımıza sahip çıkalım" diye konuştu.
Ali Gür böyle bir organizasyonda bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirerek, "Buradaki çocuklarımızla bizzat ilgili bir branş olan fizik tedavi ve rehabilitasyon hekimi olarak sizlerleyim. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü olarak onların sportif faaliyetlerle yaşama katılmaları adına onur duyduğum için buradayım. Sayın Rektörüm adına ev sahipliği yaparak bu çocuklarımızı kucaklama fırsatı bulduğum için buradayız" şeklinde konuştu.
"Kimseden bir farkımız yok, biz sadece imkan istiyoruz" diye konuşan Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, "Yönetim kurulu olarak şampiyonalarımızı büyük şehirlerde değil Anadolu'da Antep'te, Maraş'ta, Kars'ta, Samsun'da yapmaya karar verdik. 250 tertemiz, pırıl pırıl sporcumuzla Gaziantep'te olmanın gururunu yaşıyoruz. Bizlere fırsat verildiği zaman neler yapıldığını biz iki gün boyunca göstereceğiz" şeklinde konuştu.
Açılış konuşmalarının ardından Özel Sporcular Türkiye Futsal Şampiyonası'nın gerçekleştirilmesinde destek ve katkılarını esirgemeyen Gaziantep Valisi Erdal Ata adına Vali Yardımcısı Cemalettin Özdemir'e, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Gür'e, Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan'a, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın'a, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Gür'e, GAÜN Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Uğur Abakay'a plaket ve katkı sağlayanlara teşekkür belgesi takdim edildi.
Yapılan açılış törenin ardından maçlar başladı. Yaklaşık 250 sporcunun katıldığı müsabakalar 2 gün sürecek.
(HD-BÇ-BÇ-S)

21.12.2012 18:10:47 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT