1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Özel Şahin Öğrencileri Barınakta

Özel Şahin Öğrencileri Barınakta

Özel Şahin Öğrencileri Barınakta
A+A-

Sakarya Özel Şahin Okullarında her ay farklı bir başlığı konu edinen Değerler Eğitimi Projesi kapsamında bu ay "Sevgi-Saygı-Hoşgörü-Merhamet" işleniyor. 1, 2 ve 3. sınıf öğrencileri Değerler Eğitim

Sakarya Özel Şahin Okullarında her ay farklı bir başlığı konu edinen Değerler Eğitimi Projesi kapsamında bu ay "Sevgi-Saygı-Hoşgörü-Merhamet" işleniyor.
1, 2 ve 3. sınıf öğrencileri Değerler Eğitimi Projesi kapsamında hayvan sevgisi ve merhamet konusunu Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Bakımevi'ni ziyaret ederek ele aldılar. Öğrenciler bakımevine giderken yanlarında çeşitli mamalar götürmeyi ihmal etmediler, bakımevinde hayvanları beslemekten keyif aldılar.
Veteriner Doktor Nagehan Yaman eşliğinde bakımevini gezen Özel Şahin Öğrencileri Sokak hayvanları konusunda bilgi edindiler. Nagehan Yaman, sokak hayvanlarının belirli zamanlarda toplanarak aşı yapıldığını, tedavi edildiğini ve kısırlaştırıldığını ifade etti. Yaman, Şahinlere, kulağı küpeli hayvanlardan korkmamalarını söyledi.
Öğrenciler hayvanları sevmenin, merhamet göstermenin, onlarla dost olmanın ve onları korumanın önemini kavrayarak, gelecekte etkin birer hayvansever olacaklarını belirtti.
(RKO-RKO)

07.01.2013 15:50:42 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT