1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Özel İdare'den Spora Destek Ersin Turan Karabük

Özel İdare'den Spora Destek Ersin Turan Karabük

Özel İdareden Spora Destek  Ersin Turan    Karabük
A+A-

Karabük İl Genel Meclisi Başkanı Hüsnü Özcan, İl Özel İdare'nin yapacağı spor alt yapı çalışmalarına Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın destek vereceğini söyledi. Karabük İl Genel Meclis Başkanı Hüsnü Ö

Karabük İl Genel Meclisi Başkanı Hüsnü Özcan, İl Özel İdare'nin yapacağı spor alt yapı çalışmalarına Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın destek vereceğini söyledi.
Karabük İl Genel Meclis Başkanı Hüsnü Özcan, ilçelerde ve köylerde çim saha yapılması konusunda ilçe belediye başkanları ile görüştüklerini, yer tespiti yapıldıktan sonra Bakanlığı'nda yüzde 50 destek vermesiyle bu çalışmaların hayata geçeceğini söyledi. Amatör spor kulüplerine her türlü desteği vermeye çalıştıklarını kaydeden Özcan, "Gençlik ve Spor Bakanlığımız geçen bize yazı göndererek ilçelerde, köylerde spor ile ilgili İl Özel İdareler yüzde 50 katkı verirse, Bakanlık olarak da kendileri yüzde 50 destek vereceklerini söylediler. Şanda belediyelerin alanı dışında ilçelerle paylaştık. Bize yer tespit edebilirlerse biz buralarda sahalar yapımı konusunda çalışmalarımızı devam ettiririz. Şuanda Kılavuzlar ve Bostanbükü'nde çalışmalar yaptırıyoruz. Amatör spor kulüplerine forma, top ve başka türlü de desteklerimiz de oluyor. Amatör spor kulüplerine destek vermek bizim asli görevimiz. Bütçe imkanları doğrultusunda bu desteklerimizi veriyoruz. Gençlik Spor Müdürlüğü ile koordineli olarak şehir stadımızın üç tarafı bitirildi. Son protokol tribünün çalışmaları devam ediyor. Sezon sonuna kadar bu çalışmalar tamamlanacak. Karabükspor'umuz da Türkiye gündemine oturmuş vaziyette. Yorumcular sürekli Karabük'ten bahsetmek, bu da bize gurur vermekte" dedi.
(ET-ET-Y)

06.02.2013 12:36:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT