1. HABERLER

  2. YEREL

  3. (Özel Haber) Silivri Cezaevi'nde Yaralananlar Hastanede Tedavi Edildi

(Özel Haber) Silivri Cezaevi'nde Yaralananlar Hastanede Tedavi Edildi

(Özel Haber) Silivri Cezaevinde Yaralananlar Hastanede Tedavi Edildi
A+A-

Silivri Cezaevi önünde yaşanan arbede sırasında yaralananlar Silivri Devlet Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alındı. Olaylar sırasında yaralanan Gaziantep CHP Gençlik Kolları Başkanı Kasım İnal,

Silivri Cezaevi önünde yaşanan arbede sırasında yaralananlar Silivri Devlet Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alındı. Olaylar sırasında yaralanan Gaziantep CHP Gençlik Kolları Başkanı Kasım İnal, yaşananlara tepki gösterdi. Gözünden yaralanan Behice Kaya ise, başka bir hastaneye sevk edildi.
Silivri Cezaevi'nde Ergenekon duruşması görülürken, dışarıda ise arbede yaşandı. Salona girmek isteyen ve barikatları yıkan gruba, jandarma ekipleri müdahale etti. Olaylar sırasında bazı vatandaşlar yaralandı. Yaralı vatandaşlar Silivri Devlet Hastanesi'ne getirilerek tedavi altına alındı.
Hastanede tedavi edilen yaralılarda Gaziantep CHP Gençlik Kolları Başkanı Kasım İnal, "Silivri Cezaevi duruşma salonuna geldiğimizde barikatlar kurulmuştu Bizler barikatların arkasından slogan atıyorduk. Onurlu mücadelemi göstermek için orada bulunan yurtseverlere destek amaçlı Gaziantep'ten geldik. Oradaki güvenlik güçlerine verilen bir talimatla bizleri dar bir alana alındı. Dar alanda bizler hiç bir şey yapmamıza rağmen biber gazı sıktılar su sıktılar. Ben kalp hastasıyım daha önce 3 kez kalp ameliyatı geçirdim, biz yurtseverler olarak hiç bir şey yapmadık. Onlara bizlere tazyikli su sıktılar, biber gazı sıktılar. Bunlara rağmen biz bu yoldan dönmeyeceğiz. Silivri Cezaevindeki Mehmetçiğimizin bizlere karşı öyle bir karşı tutum alması bizleri çok üzdü. Emniyet güçlerinden polislerimizden böyle bir tepki görseydik üzülmezdim ama bize orada biber gazları boğmadı oradaki biber gazları zehirlemedi orada Mehmetçiğimizin davranışları üzdü" dedi.
Güvenlik güçlerinin tazyikli su ile müdahalesinde sol gözünden yaralanan 63 yaşındaki Behice Kaya ise, ilk tedavisinin ardından başka bir hastaneye sevk edildi.
(YE-ÖFA-Y)

18.02.2013 17:39:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT