1. HABERLER

  2. YEREL

  3. (Özel Haber) Okul Kantini Hırsızları Yakalandı

(Özel Haber) Okul Kantini Hırsızları Yakalandı

(Özel Haber) Okul Kantini Hırsızları Yakalandı
A+A-

Bahçelievler'de, bir ilköğretim okulunun kantinine 10 günde iki kez giren hırsızlar güven timlerine yakalandı. Okul kantininin camından içeriye giren yaşları 16-17 olduğu öğrenilen iki kafadar güvenli

Bahçelievler'de, bir ilköğretim okulunun kantinine 10 günde iki kez giren hırsızlar güven timlerine yakalandı. Okul kantininin camından içeriye giren yaşları 16-17 olduğu öğrenilen iki kafadar güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. 29 Aralık'ta kantine giren iki zanlı, çaldıkları çikolata, meyve suyu, kraker, bisküvi ve sodaları poşetlerin içine doldurdu. Güvenlik kameralarını fark eden zanlılar önce cep telefonlarının ışıkları ile kamerayı kapatmaya çalıştı daha sonra kamerayı kendilerini görmeyecek yöne çevirerek kantini soymaya devam etti. Çaldıkları eşyalarla kayıplara karışan iki zanlı 10 gün sonra bu kez yüzlerini kapatarak tekrar kantine girdi. Bir önceki hırsızlıktan güvenlik kameralarını bilen zanlılar, içeriye yüzlerini atkıyla kapatarak girdi. Bir süre çeşitli gıdaları poşetlere dolduran zanlılar daha sonra yine cep telefonu ışıkları ile kameraların görüntü açısını değiştirdi. Yaklaşık 10 dakika boyunca ellerine geçirdikleri her şeyi poşetlere dolduran hırsızlar, içeri girdikleri camdan çıkarak kayıplara karıştı.
Güvenlik kamerasından zanlıları tespit eden Güven Timleri Şube Müdürlüğü'ne bağlı motorize büro amirliği ekipleri, iki şahsı yakaladı. Zanlılar yapılan işlemlerin ardından Çocuk Şubesi Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.
(MA-ÇK-HO-Y)

18.01.2013 11:20:59 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT