1. HABERLER

  2. (Özel Haber) Obeziteye Karşı 'balon' Yöntemi

(Özel Haber) Obeziteye Karşı 'balon' Yöntemi

(Özel Haber) Obeziteye Karşı balon Yöntemi
A+A-

Batman'da görevli genel cerrah Op. Dr. İbrahim Ayvaz, şişmanlığın artık kader olmadığını belirterek, obezite hastalarının midesine balon yerleştirme yöntemiyle kilo verdirdiklerini söyledi. Batman'da

Batman'da görevli genel cerrah Op. Dr. İbrahim Ayvaz, şişmanlığın artık kader olmadığını belirterek, obezite hastalarının midesine balon yerleştirme yöntemiyle kilo verdirdiklerini söyledi.
Batman'da özel bir hastanede görevli Op. Dr. Ayvaz, doğal besinlerin azalması ve fast food tarzındaki yiyeceklerin yenilmesiyle beraber toplumda obezite hastalığının arttığına dikkat çekti. Şişmanlığın sadece insanların göbeğinin olması, ağırlığının artması olarak düşünülmemesi gerektiğini belirten Ayvaz, kiloların beraberinde getireceği bir çok hastalığın olduğunu ifade etti. Kiloların kalbin üzerine bindirdiği ağır bir yük olduğunu, bunun dışında şeker hastalığına neden olduğunu dile getiren Ayvaz, "Biz artık şişmanlık sizin kaderiniz değil diyoruz. Bazen insanlar 'Biz yeteri kadar diyet yapamıyoruz bu kilolar bizim üzerimize yapıştı biz bunlardan kurtulamıyoruz bu işten kurtulmanın yolu yok' diye düşünüyorlar. Ancak öyle değil, biz kendilerine tıbbi destek vererek, bazı hastalarımızın mide içerisine balon yerleştirerek, bazı hastaları da ameliyatla fazla kilolardan kurtarıyoruz" dedi. Gelişen teknoloji ile beraber hastalara ameliyatsız şişmanlıktan kurtulmanın yolunu gösterdiklerini de belirten Op. Dr. İbrahim Ayvaz, "Malum bir şey yediğimiz zaman tokluk hissederiz, açlığımız kaybolur yeni bir şey yemek istemeyiz. Biz bunu taklit etmek üzere insanların midesinin içerisine özel bir maddeden oluşmuş balon yerleştiriyoruz. Bu balon içeride gıdalara benzer etki ederek, hem açlık hislerini ortadan kaldırıyor hem de midelerini devamlı olarak tok tutuyor. Bunun sayesinde hastalarda 6 ayda 45 kiloya varan kilo kayıpları sağlamak mümkündür" diye konuştu.
(MŞY-YRT-AŞ-Y)

16.01.2013 11:02:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT