1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. (Özel Haber) İgdaş Uzmanı, Ölüme Götüren İhmaller Zincirini Anlattı

(Özel Haber) İgdaş Uzmanı, Ölüme Götüren İhmaller Zincirini Anlattı

(Özel Haber) İgdaş Uzmanı, Ölüme Götüren İhmaller Zincirini Anlattı
A+A-

İGDAŞ İş Tesisat Uzmanı Nusret Alkan, Gaziosmanpaşa'da bir anne ve 4 çocuğunun öldüğü gaz zehirlenmesine, kullandıkları bacalı şofbenin montajının yanlış yapılmasının neden olduğunu söyledi. Makine

İGDAŞ İş Tesisat Uzmanı Nusret Alkan, Gaziosmanpaşa'da bir anne ve 4 çocuğunun öldüğü gaz zehirlenmesine, kullandıkları bacalı şofbenin montajının yanlış yapılmasının neden olduğunu söyledi.
Makine Mühendisi Nusret Alkan, Gaziosmanpaşa'da anne ve 4 çocuğunu ölüme götüren ihmaller zincirini anlattı. Ailenin kullandığı bacalı şofbenin görüntülerini izleyen Alkan, "Burada montajı yapılan cihaz bacalı bir şofben. Bu cihazın mutlaka bir bacaya irtibatlandırılıp, o şekilde çalıştırılması lazımken, baca direkt camdan dışarı atılmış, dışarı çıkan kısmı da daraltılmış, büzüştürülmüş, yahut farklı materyallerle tıkanmış. Bu anlamda baca gazı çıkışı dış ortama yapılmayacağından zaten temelinde uygunsuz bir montaj olduğundan buradan dış ortama atılması gereken atık gaz yaşam mahalline sızmış. Bu tür uygulama çok risklidir" diye konuştu.
(HÇ-ÇK-Y)

28.01.2013 13:10:06 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT