1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. (Özel Haber) Doğu'da Kar Yağışı Alabalığa Yaradı

(Özel Haber) Doğu'da Kar Yağışı Alabalığa Yaradı

(Özel Haber) Doğuda Kar Yağışı Alabalığa Yaradı
A+A-

Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar, kış, soğuk hava vatandaşlar için çileye dönüşürken, Alabalıkların üremesi için en elverişli günler oldu. Soğuk su balığı olan alabalıkların üremeleri en üst seviyeye çıkt

Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar, kış, soğuk hava vatandaşlar için çileye dönüşürken, Alabalıkların üremesi için en elverişli günler oldu. Soğuk su balığı olan alabalıkların üremeleri en üst seviyeye çıktı.
Atatürk Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Alabalık Çiftliği'nde soğuk havanın verimi yaşanıyor. Soğuk sularda yaşamalarıyla bilinen Alabalıklar bugünlerde en üst seviyede yumurta veriyor. Soğuk havaların kendileri için avantaja dönüştüğünü ifade eden Yrd. Doç. Dr. Esat Mahmut Kocaman, "Doğu'da kış şartları çile olurken bizim için ise en yoğun dönem oluyor. Bu soğuklarda çiftlikteki Alabalıkları sağıyoruz. Çünkü en verimli yumurtlama dönemleri. Ne kadar soğuk olursa o kadar daha fazla sağım gerçekleştiriyoruz" dedi.
Atatürk Üniversitesi çiftliğinde Alabalıkların sağımı gerçekleştirilirken, soğuk havayla gelen en yoğun çalışma günleri olduğu belirtildi.
(AA-AA-AŞ-Y)

08.01.2013 14:01:03 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT