1. HABERLER

  2. YEREL

  3. (Özel Haber) Çocuklarının Okul Müdürü Tarafından Dövüldüğünü İddia Eden Aile, Şikayetçi Oldu

(Özel Haber) Çocuklarının Okul Müdürü Tarafından Dövüldüğünü İddia Eden Aile, Şikayetçi Oldu

(Özel Haber) Çocuklarının Okul Müdürü Tarafından Dövüldüğünü İddia Eden Aile, Şikayetçi Oldu
A+A-

Sultanbeyli'de bir ilköğretim okulunda müdürlük yapan O.A'nın öğrencisi A.Ç.(14) ve üç arkadaşını derse geç girdikleri gerekçesiyle sopayla dövdüğü iddia edildi. Aile okul müdüründen şikayetçi olurken

Sultanbeyli'de bir ilköğretim okulunda müdürlük yapan O.A'nın öğrencisi A.Ç.(14) ve üç arkadaşını derse geç girdikleri gerekçesiyle sopayla dövdüğü iddia edildi. Aile okul müdüründen şikayetçi olurken, müdür ise iddiaları kabul etmedi.
Edinilen bilgilere göre, olay, Sultanbeyli'de bulunan Yunus Emre İlköğretim Okulu'nda geçtiğimiz günlerde meydana geldi. İddiaya göre, Okul Müdürü O.A, 8. sınıfı öğrencisi A.Ç. ve üç arkadaşını derse geç girdikleri gerekçesi ile sopayla dövdü. Yediği dayaktan dolayı bacaklarında morluklar oluşan öğrenci, acılar içinde geldiği evinde annesi Fatma Ç. tarafından Sultanbeyli Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Burada ayakta tedavi gören A.Ç.'ye darp raporu verildi. Hastaneden darp raporunu alan aile, soluğu Sultanbeyli Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliğinde aldı. Ellerindeki raporları Emniyet yetkililerine sunan aile, Okul Müdürü O.A'dan şikayetçi oldu.
Olayı hanımının telefonu ile öğrendiğini söyleyen baba Cemil Ç, "Ben işteyken hanımım aradı ve oğlumun müdür tarafından dövüldüğünü söyledi. İşi bırakıp eve geldiğimde oğlumun sopayla dövüldüğünü ve bacaklarında morluklar olduğunu gördüm. Hemen hastaneye giderek muayene olduk. Vücudunun çeşitli yerlerinde şiddet sonrası morluklar oluşan oğlum ile Sultanbeyli Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliğine giderek okul müdürü O.A'dan şikayetçi olduk" dedi.
Oğlunun hatalı olmadığını savunan anne Fatma Ç ise hatalı olsa dahi küçük bir çocuğun şiddet görmesini kabul edemeyeceğini söyledi. Oğlunun yaşadığı olayı anlatan ve zaman zaman duygulanan anne Fatma Çalışkan, "Oğlum okuldan geldiğinde bana bir şey söylemedi. Akşam diğer kızımı okuldan almaya gittiğimde oğlumun durumunu anlattılar. Müdür tarafından çok kötü dövüldüğünü söylediler. Eve geldim ve oğluma olayı sorduğumda acı gerçekle karşılaştım. Çocuğumun üzerinde ki, morlukları görünce yüreğim parçalandı. Oğlumla birlikte diğer üç arkadaşının da dayak yediğini öğrendim. O çocuklarda da darp izleri var. Aile olarak okul müdürü O.A'dan şikayetçiyiz" ifadelerini kullandı.
Olayın mağduru A.Ç. ise yaşadıklarını şöyle anlattı:
"Biz koridordaydık. Kantinden geldik zil çalmıştı. 2 dakika geç kalmış olabiliriz. Yukarı çıkarken Müdür Yardımcısı gördü, kulağımı çekti. Bizi müdürün yanına götürdü. Orada müdür bize sopayla hiçbir şey söylemeden vurdu. Derse girdik" diye konuştu.
Okul müdürü O.A. ise kendisini savundu. İHA muhabirine telefonda açıklamalarda bulunan O.A., böyle bir olayın yaşanmadığını belirterek, "O gün okulda ağaçlar budanıyordu. Çocuklar düşen dal parçaları ile birbirlerine vurarak şakalaşıyordu. Ben de onlara kızarak içeri girmelerini söyledim. Hiçbir öğrenciyi dövmedim" şeklinde konuştu.
(Cİ-ÖFA-MO-Y)

18.02.2013 12:17:41 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT