1. HABERLER

  2. YEREL

  3. (Özel Haber) Burası Uludağ Değil Hakkari

(Özel Haber) Burası Uludağ Değil Hakkari

(Özel Haber) Burası Uludağ Değil Hakkari
A+A-

Hakkari'de kayak tesislerine akın eden aileler, 2200 rakımda bir taraftan mangal diğer taraftan da halay çekmenin mutluluğunu yaşadılar. Hakkari'de belirli aralıklarla etkisini gösteren kar yağışı

Hakkari'de kayak tesislerine akın eden aileler, 2200 rakımda bir taraftan mangal diğer taraftan da halay çekmenin mutluluğunu yaşadılar.
Hakkari'de belirli aralıklarla etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle tek katlı evler kara gömülürken, birçok vatandaş ise günlerce evlerinden çıkamamıştı. Kar yağışının etkisini kaybetmesini fırsat bilen vatandaşlar, şehirden 10 kilometre uzaklıkta bulunan Gençlik Hizmetler ve Spor İl Müdürlüğü'ne ait 2200 rakımdaki Merga Büte Kayak Merkezi'ne akın etti. Yoğunluktan dolayı kayak merkezinde kayak takımı ve malzeme sıkıntısı yaşanırken, aileler bazıları da 3 metreyi bulan kar yığınları üzerine mangal yakarak Türkçe ve Kürtçe şarkılar eşliğinde halay çektiler. Uludağ Kayak Merkezi'ni aratmayan görüntülerin yaşandığı Merga Büte Kayak Merkezi'ni dolduran aileler, güneşli havanın tadını doyasıya çıkardılar.
(FA-MSA-Y)

04.02.2013 13:35:47 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT